Znovuotvorenie lunaparku

Dočkali sme sa. Už to vyzeralo s okruhovým jazdením kadejako, iba nie dobre, ale potom vláda, našťastie, uvoľnila niektoré opatrenia spojené s koronavírusom. Medzi tými vyvolenými bolo aj otvorenie športovísk, ktoré mohli začať fungovať v špeciálnom režime. V zásade je okruhové jazdenie, čo sa týka kontaktu s personálom, obmedzené vždy, tam toho veľa nepotrebujeme – pokiaľ nevyrobíme nejaké huncútstvo na trati. V rámci registrácie potrebujeme podpísať reverz, zobrať transpordér, vyčkať na hlasné zatrúbenie a ide sa na to! 

Významný dátum 26. 4. 2020 bol predsa len trochu odlišný. Lístky sa dali zakúpiť výlučne online, čo však ja vždy preferujem. Cena bola veľmi príjemná, za 3 hodiny open-pitlane si vypýtali iba 70 EUR, my, čo sme sa nevedeli dočkať, by sme takúto akciu vyvážili aj zlatými tehličkami. Zaujímavým spestrením bolo meranie teploty pred vstupom do areálu, priamo predo mnou sa odohrala akcia, že si borci museli z vyhriateho interiéru vystúpiť a podrobiť sa opakovanému kontrolnému meraniu, lebo si asi trochu viac pripiekli na kúrení. 

Kolega Miloš v súvislosti s aktuálnou situáciou viackrát podotkol, že sa mu zdá, že táto kríza zlepšuje služby v našom regióne. Posledným dôkazom na potvrdenie jeho hypotézy je aj správanie sa reštaurácie Ring priamo v paddocku, ktorá vysielala sympatickú čašníčku medzi účastníkov a spisovala objednávky, ktoré aj realizovala. Kto pozná rozlohu vnútorného parkoviska, tak si isto domyslí, akú kondičku musela mať na konci dňa chúďa slečna. Ak by sa obratom prihlásila na populárnu súťaž typu “SPARTAN”, určite by zamiešala kartami poradia. 

Ostatné prvky boli viac-menej štandardné, keď som mal chuť, vyrazil som na trať, keď ma chuť prešla (nie doslova), tak som na chvíľku zišiel dole. V doobedňajšom bloku (bol ešte jeden poobede) bolo registrovaných približne 30 vozidiel (oficiálne počty nevieme), na trati sa to v praxi prejavilo tak, že priestoru na vlastné jazdecké “projekty” bolo dosť. Zachytil som však jednu sťažnosť, že kým si jeden jazdec išiel svoju stopu, tak iný, čo ho dobehol začal naňho trúbiť a vyblikávať, nech uhne. Zlozvyky z diaľnice si zjavne preniesol aj na okruh. Nie všetko sa dá kúpiť za peniaze… 

Podľa môjho vedomia a svedomia sa však neudial počas doobedia žiadny vážny traťový incident, nezaregistroval som ani výjazd techniky na vyťahovanie vozidiel zo štrku, ale to som mohol počas nejakej svojej prestávky jednoducho prehliadnuť. Čo však chcem zdôrazniť, že jazdenia bolo dostatok a bolo maximálne uspokojivé. Ešte aj počasie bolo akoby na objednávku, teda výborné. 

Toto bol iba štart sezóny, ktorú sme už považovali takmer za stratenú, ale latka je postavená sakramentsky vysoko. Tí, ktorí si držali techniku v pohotovosti a zareagovali promptne na nečakane vypísaný dátum, neoľutovali. Ostatní sa nemusia strachovať, toto bol iba začiatok udalostí, ktoré budú mať pokračovanie. Beriem to ako pozitívny signál, že zlé časy končia. Okruh už otvorili, potrebujeme toho viac? Prirodzene, potrebujeme, ale to najhoršie už asi máme za sebou… 

Mohlo by sa vám páčiť