Zbohom Mercedes X-Navara

Pri tejto rozlúčke plakať nebudeme, nikdy sme nechápali komu je tento paškvil určený. Chcete ukázať susedom, že sa vám darí? Kúpite si obrovské SUV a chodíte s ním na dovolenky, nosíte deti do skôlky; disponuje totiž veľkým kufrom. Pickup teda kufor nemá, má len korbu. Korba je na nosenie veľkých a ťažkých objektov. Isto, dá sa zakryť, ale nikdy to nebude komfort na úrovni prémiového SUV.

Za pracovný nástroj nikto nechce dať veľké peniaze a príliš pekné vyhotovenie je na škodu, v takomto nasadení sa aj tak nevyhnutne zničí. Zobrať overený bestseller Nissan Navaru, obaliť ho prémiovou hmlou, poriadne zdvihnúť cenovku a nakoniec tento balík nebude v ničom lepší vo svojom živle ako samotný lacnejší donor, máme podozrenie, že toto musel Mercedesu našepkať náš slávny Kapitán z Národnej rady.

Na pickup-y máme tak trochu slabosť. Páči sa nám ich robustnosť, priechodnosť terénom a hlavne korba je strašne cool, dá sa na ňu vyliezť a generovať šialené Instafotky. Približne ten jeden týždeň nás to baví, lebo nenosíme nič na pole a reálne ho nepotrebujeme. A keby sa aj niečo zmenilo v tejto oblasti, stále je tu trochu vylepšená Navara a volá Alaskan. Takže zbohom a nevracaj sa Mercedes.

Mohlo by sa vám páčiť