Zadnokolka od Hyundai? Áno, ale iba jednostopová

A navyše, je na elektrický pohon. Holt, je to kolobežka. Nie však hocijaká. Hyundai vstupuje na trh mikromobility vlastnou kolobežkou, ktorá má však už na prvý pohľad niekoľko múch.

Prvou z nich je veľkosť koliesok, kde platí rovnica, ako iste všetci kolobežkári vedia, čím väčšie = tým lepšie. V tomto prípade však ide o malé kolieska, ktoré sú doplnené predným odpružením. Druhým problémom môže byť dojazd a výdrž, ktoré činia 20 km/h na teoretických 20 km. V praxi však vieme, že realita závisí veľmi od viacerých faktorov, najmä od hmotnosti šoféra. Konkurencia však už ponúka štandardne zvyčajne 25 km/h rýchlosť a 25 km dojazd.

Hyundai to však vyvažuje nižšou hmotnosťou iba 7,7 kg (konkurenčné kolobežky sa hýbu okolo 10 – 15 kg). Výhodou je tiež skladnosť kolobežky, ako je už zrejmé z obrázkov. Nevieme však zatiaľ kedy bude v predaji a za akú cenu, taktiež aké ďalšie funkcie kolobežka ponúkne (tempomat? rekuperácia? jazdné režimy?).

Novinku od Hyundai preto považujeme zatiaľ skôr za imidžový a jemne praktický doplnok k autu na dokončenie cesty zo vzdialeného parkoviska, ako za plnohodnotný dopravný prostriedok.

Mohlo by sa vám páčiť