Zabudnite na Cybertruck. Prichádza Lamborghini Vision GT

Uplynulý týždeň sme sa pohoršovali nad futuristickým vzhľadom novinky od Tesly. Cybertruck prišiel ako stelesnenie kresby štvorročného chlapca (rozhodne ale zaujal), no až Lamborghini svojou novou Vision Gran Turismo ukázalo, ako by futuristické autá mali vyzerať.

A hoci auto je stále iba konceptom (hej hej, uverím, že Cybertruck nie je koncept, až keď naozaj bude jazdiť prvý kus, poznáme totiž Teslu a jej rečičky), poháňa ho hybridná V12-ka, ktorá vyprodukuje 1 220 koní! Hmotnosť auta je pritom iba 891 kilogramov, čo predstavuje pomer 1,37 konskej sily na jeden kilogram. Fantázia!

Čo je fascinujúce a futuristické na tomto aute, je rozhodne to, že ide o monopost (iba jedno miesto na sedenie) a absencia dverí. Do auta sa nastupuje tak, že sa mu dvíha celá predná strana, podobne ako stíhačkám. Spomenieme ešte prítomnosť holografických displejov, ktoré sa ešte bežne ani nepoužívajú.

S novým V12 Vision Gran Turismo si zatiaľ budeme môcť zajazdiť iba virtuálne v hre Gran Turismo pre Playstation. Či niekedy tento koncept uzrie svetlo sveta mimo múzea Lamborghini je zatiaľ nejasné, no radi by sme videli aj jeho sériovú podobu.

Mohlo by sa vám páčiť