Vráťte nám GP-čko

Posledné GP bola jedna poriadna šialená mašina. Hot-hatch v pravom slova zmysle. Stretnúť ho dnes je veľkou raritou, kvôli vysokej cene si ho veľa Slovákov nemohlo alebo nechcelo dovoliť. Aj napriek tomu sa vždy tak trochu usmejem, ak náhodou jeden uvidím… Na internete. Je to totiž presne ten koncept auta, ktorý milujem. Malé, rýchle a s imidžom milého, no svojsky šialeného okáňa. Ak by som mal tých pár tisíc, voľba by bola jasná.

Dnes sa však dívam na niečo, čo by mi stálo za všetky tie „drobné“ ešte viac. Je to práve GP-čko odvodené od nového Mini. Bavorská matka sa ho rozhodla predstaviť už teraz, pričom naživo tento, zatiaľ iba koncept, uvidíme na autosalóne vo Frankfurte.

Bodykit, krvavé oči, neskutočne vtipné krídlo a oholený interiér si vás musí okamžite získať. Toto je proste plnokrvná motokára, ktorú buď skrotíte, alebo vás zabije. Očakávam, že vo Frankfurte nám povedia k tomuto konceptu niečo ďalšie, podobne šialené. Napríklad, že ho poháňa dvakrát preplňovaný šesťvalec a výkon bude niekde na úrovni M140i alebo viac. Alebo niečo také. A potom nám možno povedia, že civilná verzia dostane podobne šialený (ale civilnejší) bodykit, famózny výkon, pohon štyroch kolies, interiér a astronomickú cenovku. A potom sa možno zobudím a prestanem snívať. Každopádne, hej Mini, vráť nám GP-čko!

Mohlo by sa vám páčiť