Toyota GR Supra 3000GT – Úplne Iný Level

Interná divízia pre zábavu a potešenie zo života, skrývajúca sa za skratkou TRD, sa nás snaží navnadiť na ich najnovší kúsok. Tento koncept  sa predstaví na výstave SEMA v Las Vegas a mal by niesť odkaz na jeden z ich najikonickejších modelov, ktorý doteraz nedovolí spávať nielen ozajstným šoférom, ale aj mnohým internetovým diskutérom, ktorých jediný šoferák je akurát  ten z Gran Turisma.

Koncept ponesie meno Toyota GR Supra 3000GT a v očiach vývojového tímu je to pocta jedinečnému modelu A80 Supra 3000GT, ktorý v deväťdesiatych rokoch položil základ pre tuningovú auru, z ktorej tento model ťaží dodnes.

TRD nám zatiaľ ukázalo iba minimum detailov zameraných predovšetkým na funkčný vzhľad. Tie odhaľujú ikonické výrezy v kapote, šialene vysoké krídlo a taktiež rozšírenú karosériu. Pokiaľ však čakáte, že GR Supra 3000GT bude samostatný model, ktorý by rozšíril súčasnú ponuku, musím vás sklamať. Vysoko pravdepodobne sa bude jednať o pojazdný katalóg “performance” doplnkov, ktorý však dokáže povýšiť novú Supru na úplne iný level.

Mohlo by sa vám páčiť