Trofeo Tollegno 1900 – To naj z talianskych garáží

Trofeo Tollegno je udalosť, ktorú môžete absolvovať v talianskom mestečku Tollegno zvyčajne v máji, teda, ak sa vám pošťastí dostať pozvánku na toto prestížne podujatie. Organizátorom tohto eventu je člen rodinnej firmy Tollegno 1900, ktorá spracúva najkvalitnejšiu ovčiu vlnu na svete. Medzi ich odberateľov patrí napríklad britská kráľovská rodina či značky ako Hermés alebo Armani. Skrátka, úspešný príbeh talianskej rodiny, ktorá už od roku 1900 tvrdo pracuje na tom, aby splnila tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov. No a ako to už býva zvykom, ak vediete úspešnú firmu, potrebujete nejaký koníček, ktorý vás vytrhne z biznisu do vlastnej reality.

Koníčkom Giovanniho je stretnutie Trofeo Tollegno 1900, ktoré sa pravidelne od roku 2015 organizuje v talianskom mestečku Tollegno, kde rodinná firma sídli. A keďže máme šikovných fotografov a videomakerov na Slovensku ako šafranu, špeciálne tých, ktorí sa dokážu presadiť aj v zahraničí, nie je náhodou, že dve silné mená slovenskej scény – Daniel Minárik a Otto Vollman – boli prizvaní, aby robili na tohtoročnom Trofeu oficiálnych fotografov a videomakerov.

Trofeo je vďaka nálepke „private only“ zárukou poriadnych áut a zaujímavého programu, ktorý sám Giovanni vymýšľa rok čo rok, aby sa počas víkendového podujatia so svojimi priateľmi stretol a zabavil. „Tento rok sme sa stretli 11. mája, pričom program bol vskutku bohatý. Okrem tradičného stretnutia pozostával z prehliadky fabriky, múzea a jázd na testovacom okruhu Alfa Romeo v Baloccu či jazdách s meranými časmi po talianskych kopcoch,“ zhodnotil Dano Minárik a dodal: „Na videu sme sa snažili zachytiť unikátnu atmosféru Trofea, o ktorú sa staral najma večne usmiaty Giovanni. Jeho cieľom je, okrem iného, pozdvihnutie povedomia o meste Biella, ktoré sa nachádza iba kúsok od Tollegna, a ktoré bolo kedysi známe automobilovými pretekmi.

Vychutnajte si vyššie spomínané video a nasajte atmosféru talianskeho privátneho eventu, ktoré sa môže pýšiť zbierkou tých najzaujímavejších áut nielen z talianskej produkcie.

Foto & video: Daniel Minárik & Otto Vollmann

Mohlo by sa vám páčiť