TEST Indian Scout Bobber – Amerika

Dnes sa pozrieme na poriadneho amerického bobra. A teda, žiadny strach, tento je síce čierny, ale nie chlpatý. Ladies & Gentlemen, Indian Scout Bobber vo svojej plnej, matno-čiernej kráse.

V duši zbylo světlo z jedný holky

Poznáš to. Raz sa povozíš a furt ti máta v hlave. Táto holka americká je nízka, čierna, neleskne sa, má poriadne nafúknuté balóny a pekné oblinky tam, kde ich má mať. Keby mala holka menom Amerika podobu motorky, asi by vyzerala ako Indian Scout Bobber. Pozri fotky, buď sa zaľúbiš, alebo indiánka nie je pre teba. 

Tvoje voči jedou žhavý tóny

Pozerá na teba veľkým okom svetlom v čiernej krytke, po bokoch ktorej svietia kruhové oranžové smerovky. Predok nešpatia zbytočne veľké zrkadlá, ale len také – akurát aby sedeli s línou motorky. Na riťke… zadku nezavadzia žiadny prašivý držiak značky, dominuje tu masívna guma a dve diery dlhých rúr výfuku. ŠPZ-ka (EČV pre puntičkárov) je umiestnená na ľavom boku na výklopnom držiaku (škoda, že sa nedá zaklopiť úplne, to by bola skvelá vecička proti automatickým kamero-radarom).

Zima a promarněný touhy

Na tejto motorke ti bude fúkať. Nemá štít, nemá plexi, nemá kapotáž a na krytky na riaditkách tiež zabudni. Keď bude 11 stupňov, ako v deň fotenia, bude ti pri jazde nad 50km/h zima. A keď sa pridá októbrový dážď (Do vrásek stromů padá déšť), máš pocit, že čoskoro umrzneš (Zbejvaj roky asi ne moc dlouhý). Vietor fúkne (A do vlasů mi zabroukej), ale ty by si nemenil. Ruky ti idú umrznúť (lebo zimné rukavice sú pre sračky), ty podradíš, dvojvalec tejto indiánskej micky šklbne, pridáš napriek zime a brumkáš si do helmy (Pá pa pá pá).

Horkej vítr rozezní mý zvony

Dvojvalec. Nikto nevie opísať ako znie, keď nasratá indiánska dcéra bubnuje počas búrky v lese, ale vraví sa, že dvojvalce amerických motoriek sa tomu magickému zvuku podobajú najbližšie. Už som o tom zvuku písal ódy na radosť pri recenzii na netradičného indiána a iba by som sa opakoval. Naštartuješ, rozezníš poťaháš šulec a tvoje zvony majú orgazmus. 

Na obloze křídla tažnejch ptáků

Za posledné roky som jazdil veľa motoriek. Indian Scout Bobber nepatrí medzi najpohodlnejšie, medzi najrýchlejšie, medzi tie s najlepšou cestovateľskou výbavou a ani medzi tie s najväčšou nádržou. Skôr by som povedal, že tento cruiser – bobber je mrcha, pri ktorej ťa po hodine tanca bolí chrbát. No napriek tomu je to indiánka, s ktorou chceš ťahať cestu a jazdiť do západu slnka (Dotek slunce zapadá), kým máš benzín, hoci je neskorá jeseň (Poslední dny, hodiny a roky) a nechceš, aby cesta skončila… Chceš vyraziť na cesty a ťahať ako sťahovavý vták, za teplom, len aby si mohol zostať na bajku. Motor ti buble, ty jazdíš a spievaš si (Pá pa pá pá (je jé))….

Tak už na svý bráchy zavolej

S touto indiánkou nebudeš mať núdzu o kamošov. Stál som na dvoch pumpách, na oboch pútala pozornosť. Na jednej týpek zastavil auto a pozeral sa na ňu asi 3 minúty, na druhej starší zahraničný párik mi vysmáty ukazoval palce hore a obdivoval vzhľad tejto pohoda-mašiny. Trúfnem si dokonca povedať, že v záplave slovenských wannabe drsných chlapcov na iných, uniformných chopper mašinách bude tento indián svietiť ako niečo nové, svieže a neokukané (A bůh nám sebral beznaděj).

Nandej mi do hlavy tvý brouky

Je to motorka pre mňa? Nie. Som fanúšikom chopprov/cruisrov/bobbrov? Nie. Nie som ani starý, ani bradatý, ani žiadny pózer. Rád jazdím a rád jazdím rýchlo. Som úplne iná cieľová skupina ako človek, ktorý by si kúpil Indian Scout Bobber. Nemám rád strapce, nechápem kožené vesty s nápismi, nie som ani typ, čo by šiel na motorke na trojtýždňový updrkaný výlet po európe (okrem môjho 1509 km tripu na dva záťahy). Napriek tomu hovorím: “Hell Yes! Daj sem tú indiánku, toto je jazda môjho života a nič iné ma netrápi.“ Na nič nemyslíš, jazdíš, v teple, v zime, za slnka, v daždi… (Na tváře ti padaj slzy z mraků).

A v duši zbylo světlo z jedný holkyyyyy

Viem, že niektorým z vás bude chýbať bližší popis vlastností. Alebo jazdy. Alebo technických detailov. A viete čo? Je mi to jedno. Toto bola “jízda” a užil som si ju každú minútu. Indian Scout Bobber ide rýchlo, 200 dá ako nič, klopí až hlásiče iskria (lebo to jediné zaujíma slovenskú elitu motorkárov). Šak skús, sadni riťou na ňu a uvidíš sám. Lebo toto je Amerika. (Tak mi teď za to vynadej).

P.s.: technické zbytočnosti (lebo na základe toho aj tak nekúpiš, radšej choď pojazdiť) na webe importéra.

AMERIKA / Lucie

Nandej mi do hlavy tvý brouky
A bůh nám seber beznaděj
V duši zbylo světlo z jedný holky
Tak mi teď za to vynadej

Zima a promarněný touhy
Do vrásek stromů padá déšť
Zbejvaj roky asi ne moc dlouhý
A do vlasů mi zabroukej 

Pá pa pá pá
Pá pá pá pá
Pá pa pá pá (je jé)
Pá pa pá pá

Tvoje voči jedou žhavý tóny
Dotek slunce zapadá
Horkej vítr rozezní mý zvony
Do vlasů ti zabrouká

Pá pa pá pá
Pá pá pá pá
Pá pa pá pá
Pá pá pá pá

Pá pá pá pá
Pá pa pá pá 
Pá pá pá pá
Pá pa pá pá

Na obloze křídla tažnejch ptáků
Tak už na svý bráchy zavolej
Na tváře ti padaj slzy z mraků
A bůh nám sebral beznaděj

A v duši zbylo světlo z jedný holky
Do vrásek stromů padá déšť
Poslední dny, hodiny a roky
Do vlasů ti zabrouká 
Pá pa pá pá

Mohlo by sa vám páčiť