Test Drive Event je o rýchlych autách a nekonečnom jazdení

Utorok, 29. august, štátny sviatok. Zatiaľ čo si v tento deň politici uctili pamiatku partizánskemu povstaniu SNP, niektorí z nás radšej vzdali hold rýchlym autám a nášmu svätému okruhu. Slovakia Ring v Orechovej Potôni totiž hostil Test Drive Event (TDE).

Pôvodne som sa sem nechystal, keďže sviatky pracujúci ľudia nevyužívajú primárne na oddych, ale na spratanie svojej domácnosti a priľahlej záhrady. Keďže ma ale do týchto povinností nikto nehnal, pristal som na pozvánku kolegu Laca, aby sme sa na ringu stretli a šli si obzrieť „čo nového na scéne“.

Obaja sme sa prišli skôr iba pozrieť, keďže sme medzi registrovanými jazdcami neboli a popravde, s našimi autami by sme tam síce jazdne neboli na hanbu, ale skúšať vyprášiť účastníkov na formuli, Lamborghini či Ferrari by bolo asi zbytočné. Aj keď – nikdy nehovor nikdy!

Oceňujem, že organizátori TDE si nepotrebujú za každú cenu namastiť vrecká, a tak vstupné pre prizeračov z plebsu bolo bezplatné. Fajn, drobné na vstup som aspoň otočil v miestnej reštike. Nech ide biznis…

Okolo jednej poobede sme sa Lacom stretli na relatívne plnom parkovisku. Doobedné jazdy boli už ukončené, prišli sme akurát počas hromadného fotenia a natáčania videa. Autá na parkovisku to boli slušné, to vám poviem. Azda najväčší rozruch a záujem hostesiek (a ďalších rodiniek) vyvolalo práve vkusno-nevkusné Lamborghini Aventador navlečené v chrómovej modrej fólii. Fotografie to veľmi neukážu, no naživo to bolo veľmi diskutabilné. Zopár jednotlivcom sa páčilo, iní zasa zhodnotili túto kreáciu opačne. Lacove tričko to vyjadruje asi najlepšie.

Slušný pohľad bol aj na stánok vystavovateľa Lamborghini Praha, ktorý sem priniesol trojicu Huracán Spyder, Huracán Performante a nový (faceliftovaný) Aventador. Hneď vedľa však pútali pozornosť rovno dva kúsky nového Ferrari 812 Superfast. Úprimne, hoci som skôr Team Ferrari, nejak ma netrhalo za nimi. Z hladiska dizajnu a extravagancie u mňa nové Lambá vyhrávajú na plnej čiare.

Samostatný priestor si vyboxovalo aj kontroverzné čokoládové (áno, presne to, na ktoré ste sa poskladali kedysi aj vy) Bugatti Veyron s jeho masívnym 16-valcovým motorom. Napriek tomu, že je to už starší kúsok, stále vzbudzuje rešpekt a uznanie. Predsalen, je to poriadny kus techniky.

Test Drive Event mi prišiel ako príjemný event, na ktorom panovala dobrá nálada. Šoféri neustále vybiehali a zbiehali z trate s nadšením v tvári, ponorení v diskusiách so svojimi spolujazdcami o tom, či sa čas zlepšil alebo nie. Systém Open Pit Lane mi príde ako výborné riešenie – organizačne aj jazdne. Trať si totiž môžete vychutnať plnú, ale aj poloprázdnu – podľa potreby alebo chute zazávodiť si s viacerými kamarátmi. V rámci poplatku je o všetko postarané a jediné čo si budete musieť priniesť je (v ideálnom prípade) mechanika a aspoň ďalšiu sadu gúm. Nabudúce teda hádam už aj plnohodnotný report z pohľadu jazdca.

Mohlo by sa vám páčiť