Športiaky idúce cez Slovensko vyzbierali 5 tisíc eur

Bola to šou, aká sa na slovenských cestách nevidí často. Najvýkonnejšie modely z dielne Lamborghini, Ferrari, Porsche, Audi, BMW, Nissan, Maserati, Mercedes-Benz či mnohé ďalšie sa spojili, aby ukázali, že si vedia radosť z jazdy nielen užívať, ale ju aj rozdávať.

To všetko vzniklo pod hlavičkou Rally Radosti, charitatívnej jazdy superšportov na podporu onkologicky chorých detí, ktorá sa uskutočnila začiatkom júna. Svoju hlavnú misiu pre rok 2019 OZ Rally Radosti splnilo vyzbieraním sumy 5 tisíc eur, ktorú rozdelili medzi tri onkologické centrá v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

Sme radi, že aj napriek dovolenkovým obdobiam sa konečne podarilo vyzbierané peniaze odovzdať na účely, na ktoré boli určené, a že ich onkologické centrá, v ktorých sa nachádzajú choré detičky, môžu konečne začať využívať,“ uviedol Michal Krajčír za občianske združenie RALLY RADOSTI a ďalej dodáva: „Chcel by som ešte raz poďakovať všetkým, ktorí prispeli na náš transparentný účet, zapojili sa do Rally Radosti alebo osobne prispeli do kasičky, ktorá cestovala s nami po slovenských námestiach. Veríme, že aj vďaka tomuto príspevku budú mať onkologické centrá financie na potrebné vybavenie pre svoj chod či pre malých pacientov. Návšteva a osobné odovzdávanie poukazov v nás len umocnilo potrebu pomáhať a pokračovať v nastolenom tempe. Aj preto sme sa rozhodli, že pomedzi veľké podujatia Rally Radosti, ktoré sa budú opakovať každoročne, budeme uskutočňovať takzvané Mikro Rally Radosti, ktorými sa budeme snažiť pomôcť a urobiť radosť jednotlivcom či menším skupinám chorých detičiek.“

Rally Radosti, napriek tomu, že vzniklo iba tento rok, získalo aj silného partnera BMW Slovensko. „Vo svete, kde sú ľudia a kultúry čoraz viac prepojení a v dôsledku toho čelia novým spoločenským výzvam, je dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby globálne spoločnosti aktívne prijali svoju sociálnu zodpovednosť. Cielená a udržateľná angažovanosť je preto neoddeliteľnou súčasťou identity BMW ako spoločnosti,“ vysvetľuje Milan Stupka, vedúci korporátnej komunikácie spoločnosti BMW Slovenská republika a dodáva: „Mysli globálne, konaj lokálne. Aj preto sme radi podporili vznikajúcu myšlienku novotvoriacej sa automobilovej komunity okolo OZ Rally Radosti. Komunity, ktorá má spoločnú vášeň a radosť pre technologicky vyspelé stroje vo svojich garážach a cez istú formu mobility pomáha deťom v ich dôležitom kroku života.

Charitatívna jazda Rally Radosti sa uskutočnila v termíne od 7. do 9. júna 2019, počas ktorej bolo možné prispievať na transparentný účet zbierky občianskeho združenia, osobne do kasy alebo účasťou v kolóne tridsiatich športových automobilov, ktoré spoločne prešli sedem námestí po celom Slovensku. Celkovo sa vyzbieralo 5 tisíc eur, ktoré boli rozdelené a odovzdané detským onkologickým centrám v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach.

Tento ročník bol zasvätený pomoci detičkám s onkologickým ochorením, no organizátori plánujú v budúcnosti pomôcť deťom aj s inými ochoreniami.  „Budúci ročník, ktorý už momentálne plánujeme, pridáme viac zastávok, aby sa vyzbieralo ešte viac peňazí. Okrem toho máme v pláne sa poradiť s odborníkmi a vybrať na ďalší ročník skupinu detí s iným ochorením, ktoré taktiež potrebujú pomôcť a potešiť. Radi by sme to takto do budúcna striedali, aby sa postupne dostalo našej pomoci každému, kto ju potrebuje,“ vysvetľuje Peter Jakabovič, predseda OZ RALLY RADOSTI.

Termín a detaily druhého ročníka Rally Radosti oznámia organizátori začiatkom budúceho roka, dovtedy plánujú pomáhať jednotlivcom či vybraným skupinám chorých detí prostredníctvom menších podujatí, tzv. Mikro Rally Radosti.

V prípade, že by ste chceli pomôcť – či už ako darca, alebo ako príjemca, či jednoducho hľadáte viac informácií o aktivitách OZ RALLY RADOSTI, kliknite si na web www.rallyradosti.sk alebo na profil na Facebooku alebo Instagrame.

Foto: Jakub Kovalík

Mohlo by sa vám páčiť