Športiak budúcnosti, ktorý dokáže vyrobiť iba Lamborghini

Lamborghini so svojím superšportom budúcnosti zatiaľ takticky vyčkáva. Zatiaľ čo Ferrari, McLaren a Porsche diktujú svetu, ako má vyzerať hypercar blízkej budúcnosti, ostatní sa prizerajú a v dielni ticho montujú svoje koncepty. Taliani s býkom v logu si však zrejme povedali dosť a svetu teraz ukázali niečo neuveriteľné. Niečo excentrické, čo môže vytvoriť iba Lamborghini. Terzo Millenio.

Teší ma, že práve v Lambe vedia čo ľudia chcú. Nie sú to autonómne autá (ikeď, samozrejme, táto funkcia bude prítomna), ktoré budú jazdiť samé a vy si v nich môžete pospať alebo veselo ťukať do svojho budúceho iPhonu 20 Plus. Nie, Lambo vie, že nadšenci chcú auto šoférovať. A preto tento kus vyvinul s Massachussetskou technickou univerzitou (MIT) tak, aby to bol skutočný hypercar – s volantom, pedálmi a technológiami tretieho tisícročia.

Rozbiehať túto beštiu budú štyri elektromotory, ktoré sú poháňane energiou získanou zo superkondenzátorov (dielo MIT). Práve tie majú vyriešiť problém, ktorý majú klasické batérie – teda krátky dojazd, nízku životnosť a vysokú hmotnosť. Čo ma však najviac fascinovalo a doslova si neviem predstaviť, je karbónová karoséria, ktorá monitoruje svoj vlastný povrch, zaznamenáva trhliny a praskliny, ktoré následne sama dokáže zaceliť. Šialenosť, však?

No a v neposlednom rade je tu aj ten futuristický dizajn, ktorý nedokáže nikto iný napodobniť ani vymyslieť. Je skutočne ohromný a nezameniteľný. Takto nejako si predstavujem auto z blízkej budúcnosti! Škoda však, že zatiaľ ide len o koncept, ktorý sa do sériovej výroby zrejme nikdy nedostane.

Mohlo by sa vám páčiť