Porsche 911 by Singer – Vlastniť a umrieť

Ak by bolo jedno jediné auto, ktoré by ste si mohli kúpiť, povedzme za euro, s tým, že už nebudete môcť jazdiť a ani si kúpiť žiadne iné… Aké by to bolo auto?

Počujem z davu hlasné a jasné „Miura“. Niekde zozadu kričia zborovo „F40 alebo Enzo“. Tiež nie zlé, samozrejme. Ale keď vám ukážeme 911-ku od Singeru, budete stále trvať na tom svojom Ferrari či Lamborghini? Istotne nie…

Neexistuje totiž nič viac TOTÁLNE COOL a zároveň jazdecky famózne, ako upravené 911-ky od Singeru. Moderná technológia, cit pre detail a staré telo v limitovanej edícii s pekelnou cenovkou zlomí každého fanúšika automobilov. Tú absintovo zelenú v kombinácii so zlatými BBS Fuchs, to proste musíte mať!

Tento hybrid minulosti a súčasnosti navyše tvorí len to najlepšie, čo môžete v automobilovom segmente nájsť. Svätá trojica karbón, titán a horčík sa podpísala pod nízku hmotnosť iba 990 kilogramov, pričom túto takmer jednu celú tonu rozhúpava atmosférický plochý vzduchom chladený šesťvalec, ktorý má objem štyri litre a ručičku otáčkomera dokáže pretočiť za magickú deviatku. Túto symfóniu hrá päťstočlenný orchester (368 kW).

Ak by toho bolo stále málo, Singer montuje do svojej fabriky na sny šesťstupňový manuál a Porsche pohon zadných kolies. Týchto áut dokopy vznikne iba 75, pričom cenovku výrobca radšej ani nezverejnil. Toto auto však stojí za každé jedno euro. Kúpite si ho a potom vám už stačí iba pokojne umrieť. Všetko ostatné ste v živote dosiahli…

Mohlo by sa vám páčiť