Sezónu začať treba…

Táto zima bola z meteorologického hľadiska dosť trápna. Mala svoje výkyvy, ale tu v nižších končinách za veľa nestála. Ale aj tak nám znemožnila plánovať si také tie naše výjazdy. Zimné pneumatiky majú svoju nepopierateľnú funkčnosť, ale kvalitné UHP na vyhriatom asfalte sú o pár tried inde. Nepopieram, boli sme párkrát nedočkaví a urobili sme si malé výlety, ale nebolo to ono.

Marec je už obvykle ten mesiac, keď odhadzujeme zimné zábrany a nahadzujeme letné pneumatiky. Dokonca aj počasie spočiatku vyzeralo, že sezóna sa môže bez výhrad začať. V zásade sme mali možnosť ísť na okruhový deň na náš obľúbený Pannonia-Ring, alebo si spraviť pekný pohodový výlet v okreskovom raji v Štiavnických vrchoch. Asi starneme, ale necítili sme sa na to, že hneď takto surovo a bez predohry by sme mali vhupnúť na okruh.

Traja naši ľudia to takto “našťastie” necítili a vybavili sme im vstupenku na spomínaný okruh. A my ostatní sme si dali stretávku v sobotu (9. 3. 2019) pred nitrianskym MC-om. V skutočnosti to bol aj test, či je vôbec o takýto výlet záujem, predsa len, počasie malo od ideálneho ďaleko. Dvaja účastníci boli istí. Ja na svojej Mazde 3 MPS a Miloš, ktorý ten týždeň testoval Hyundai i30 Fastback N, teda veľmi zaujímavú a cenovo dostupnú raketku. Brali sme to tak, že ak iné nie, pojmeme to celé redakčne a aspoň si „zrobíme“ nejaký materiál.

Nakoniec parkovisko fastfood-u opúšťala Mazda 3 MPS, BMW 330xd, Hyundai i30 Fastback N, Peugeot 308 GTI a Aston Martin Vantage V8 N400. Po ceste nás dobehlo ešte jedno rýchle BMW M3. Vybrali sme sa smerom na Levice, logicky mimo diaľníc, cieľom cesty bola káva v kaviarni Divná pani v Banskej Štiavnici.

Všetko vyzeralo krásne, harmonicky a láskyplne, až kým sme nedošli k špeciálnemu úseku, na ktorý sme sa asi najviac tešili, na pokrútený úsek Bohunice-Štiavnické Bane. Cesta je to famózna, ale kvapky dažďa na post-zimnom asfalte vygenerovali slušný stres-test na naše stabilizačné systémy. Nedá sa povedať, že by sme nejak extrémne spomalili, len tá jedna šialená kontrolka blikala častejšie, ako to máme radi.

Kontrolku možno nemáme radi, ale dobrá káva je dobrá káva a v spomínanej kaviarni ju robia vynikajúcu. Do toho sme si dali ešte dezert a svet chlapov bol razom zmysluplne naplnený. V družnej debate sme si tradične začali ukazovať veci. Teda fotky vozidiel, našich tajných projektov, modifikácií a servisných úkonov.

Ani cesta domov nebola úplne na zahodenie, miestami na nás žmurklo už aj slniečko. Ja si však z výletu odnášam niečo úplne iné. Tradičný britský Aston Martin vyzerá v netradičnej farbe Karussell Orange (farba na zvodidlách na slávnej Severnej slučke) dominantne a hádam by som ho už v inej farbe ani nechcel. Po tejto vizuálnej almázií som odsunul svoju obľúbenú farbu British racing green razom na vedľajšiu koľaj.

Mohlo by sa vám páčiť