Septembrové Cars & Coffee potvrdilo silu svojho brandu

Uplynulý víkend sa konal zatiaľ iba (v poradí) tretí event pod hlavičkou slovenského Cars & Coffee Slovakia a už sa môže pýšiť statusom etablovanej značky. Nedeľné podujatie totiž prilákalo rekordných 73 áut, vďaka čomu nádvorie vo Vígľaši praskalo vo švíkoch. Teší nás, že sa organizátorom podarilo v priebehu roka zapísať medzi množstvo lokálnych organizátorov a spojiť tak veľkú, no častokrát roztrieštenú automobilovú komunitu.

Návrat na dobre známu lokalitu neďaleko Zvolena bol vhodne zvolený krok, ktorý dopomohol k tomu, aby to žiaden účastník nemal príliš ďaleko. Stred Slovenska sa ukazuje ako miesto, kde sú ochotní prísť nielen Západniari, Stredoslováci a Východniari, ale tiež účastníci zo zahraničia, ako napríklad organizátori maďarského Cars & Coffee, ktorí prišli podporiť slovenských kolegov. Zámok vo Vígľaši tak už po druhý raz vítal plejádu najrôznejších automobilov. Najväčší „kus koláča“ si odkusol Auto-Impex v spolupráci s komunitou Slovak GT-R. Účasť R35-tiek bola pre mnohých šokujúca až úsmevná, veď predsa, priniesť 19 kúskov (toľko sme napočítali), to už sa dá hovoriť o skutočne širokej „rodine“. Silnú prezentáciu mali aj modely značky Abarth, ktoré sa pomaly, ale isto derú medzi slovenských zákazníkov. Ako bývalého majiteľa Abarthu ma to len a len teší a vždy rád uvidím tieto malé talianske agresori na cestách.

Nádvorie však hostilo aj ďalšie zaujímavé kúsky a popri chlípaní kávy od Jager Kaffee ste mohli stretnúť napr. Alfu 4C, Ferrari 458 Italia, rôzne zaujímavé Bavoráky, Porsche 911 GTS, Audi R8, Mercedes-Benz AMG-GTR, Ariel Atom, Lamborgini Huracán Performante či napríklad takú exkluzivitu, akou je dieselový hybrid Volkswagen XL1. Lokálny autorizovaný díler z Banskej Bystrice zasa priniesol nové Géčko vo verzii 500 či ďalších pár nemenej zaujímavých Mercedesov. V stánku Autoglym ste sa zasa mohli čo-to naučiť o umývaní svojho miláčika, kde vám ochotný personál demonštroval kvalitu svojich prostriedkov na našom testovacom Megane RS, ktorý si špinu priniesol ešte z nášho výletu na Grossglockner. Okrem Meganu kolegovia Laco a Miloš priniesli aj Hondu Civic Type-R a Hyundai i30N Performance.

Hneď po vyhlásení ceny za najzaujímavejšie auto stretnutia (vyhral VW XL1) sa začala kolóna účastníkov za asistencie Polície presúvať (viac-menej civilizovane) na námestie v Banskej Bystrici, kde o 15-tej začínala verejná časť. Námestie SNP v mžiku obsadilo stádo športiakov, o ktoré bol skutočne veľký záujem. Bystričania prišli aj napriek horšiemu počasiu pozrieť všetky tieto krásky a námestie doslova ožilo fanúšikmi silných áut.

Chalanom z Cars & Coffee ešte raz ďakujeme za pozvanie a za vynikajúco zorganizovanú akciu, ktorá spája mnoho komunít v jednu veľkú famíliu nadšencov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu akciu, ktorá sa uskutoční, žiaľ, až budúci rok.

Mohlo by sa vám páčiť