Save the manual

Nová Honda Civic Type-R prichádza. Slováci už nemusia nervózne očakávať cenník a dohadovať sa o cenách, pretože importér kompletne odkryl ponuku športovej edície desiatej generácie obľúbeného hatchbacku. Dámy a páni, Honda vypočula vzlyky všetkých petrolheadov a priniesla ostrú verziu bez možnosti objednávky automatickej prevodovky. Tristodvadsať koníkov tak môžete kvaltovať na šesťrýchlostnej páke už za 34 290 eur. Hmm, počkať, nie je náhodou ešte drahšia než tá predchádzajúca?

Skrátim to len na to najdôležitejšie. Za svoje peniaze dostanete dvojliter, VTEC, turbo, 320 koní, 400 Nm, šaltpáku a dilemu. Dilemu, či kúpiť „obyčajnú“ verziu za 34 290 eur alebo priplatiť 2 700 eur za GT (36 990 eur). GéTéčko neznamená, že bude mať vaša nová Honda nejaký iný tvar karosérie či ešte lepšie jazdné vlastnosti. V tomto prípade GT skrátene označuje zrejme „Grandióznu Teatrálnosť“, pretože ohurovať budete iba silnejším audiom, navigáciou, stieračmi s dažďovým senzorom či parkovacími senzormi. Toto a ešte pár detailov si dokupujete za dvetisícsedemsto eur!

Každopádne, novú, ľahšiu, nižšiu, širšiu a dlhšiu Hondu Civic Type-R si už môžete objednávať, dostanete ju však až v novembri. A to už je mimo sezónu, drahá Honda…

Mohlo by sa vám páčiť