Royal Air Force

Váš sused zľava vlastní BMW. Druhý sused sprava má tiež BMW. Oproti bývajúca profesorka Sládečková chodí do práce, ako ináč, na BMW. Chlapi z osady chodia k vám každú sobotu ráno po staré železo na rozhrkanom Mercedese. Nuda. Jedna veľká nuda. Rovnako tak psičkári sú nudní, tajomné a inteligentné osobnosti chovajú mačky. A tí praví džentlmeni na cestách majú mačku veľkú – Jaguar.

Ale tým to nekončí. Aj praví džentlmeni sa ešte delia na tých, ktorí nezvládli posledný krok k osobnej slobode a duševnej rovnováhe, a kúpili si naftovú mačičku. Iba najpravejší z pravých sú pripravení na Jaguar XJR575.

Kompresorom preplňovaný päťlitrový osemvalec produkujúci 575 koní (700 Nm) sa duševne vyrovnanému džentlmenovi odmení zrýchlením z 0 na 300 km/h za 44 sekúnd. Trápnosťami ako 0-100 sa v tomto prípade nie je nutné zaoberať. Štyri koncovky výfukov na zadnici takejto vznešenej šelmy nepôsobia vôbec nepatrične, ale dokonca to vyzerá tak, že mohli byť výraznejšie a s väčším priemerom.

Táto trieda je však v prvom rade o komforte a rozmaznávaní pasažierov. A ten rozhodne nebol zanedbaný. Systém pruženia „Advanced Adaptive Dynamics“ vyhodnocuje 500-krát za sekundu výstupy zo senzorov a vykonáva svoju čiernu mágiu, aby bol jazdný prejav v každom momente dostatočne presvedčivý.

Komu by sa nepáčil zvukový prejav osemvalca môže počas plavby diaľnicami masírovať sluchový orgán sústavou Meridian™ Signature Sound System (1 300 W). Povráva sa, že automobilka dáva podpisovať zákazníkom čestné prehlásenie, že si nikto na ňom nikdy nepustí speváčku Kristínu. Romantický džentlmeni majú možnosť s dámami sledovať nočnú oblohu cez panoramatickú strechu. Pokiaľ dáma nedovolí inak, obe ruky je nutné mať počas sledovania striktne na volante. Na dodržiavaní tohto prvku etikety automobilka taktiež trvá.

K dispozícií budú dve farebné prevedenia karosérie Velocity Blue a Satin Corris Grey, aby to prípadní záujemci nemali príliš komplikované pri výbere. Ste konzervatívny typ a chodíte v nedeľu do kostola? Tak si dáte šedú. Pokiaľ v nedeľu spíte, lebo ste v sobotu absolvovali party pri bazéne u svojho najlepšieho kamaráta, známeho rapera, zvolíte si modrú.

Je ťažké predpovedať, ako tento model rozvíri stojaté vody obrovských sedanov. Ale pokiaľ chcete odbornú a fundovanú radu, okorenenú emotívnejším prístupom, my smelo odporúčame dať XJR575 šancu, je výsadou nezapadnúť v dave. Veď si to predsa zaslúžite…

Mohlo by sa vám páčiť