Renault Clio R.S. 18 – limitovaná edícia pre fanúšikov F1

Pri každej limitovanej alebo špeciálnej edícii Clia tŕpnem, či sa konečne v Renaulte rozhodli zbastliť ten ikonický kus s motorom z Renaultu Megane RS. Lenže nie, škoda. Moje zlomené srdiečko naďalej krváca a ako náplasť naň mi Francúzi posielajú verziu R.S. 18, ktorá vznikla z dôvodu osláv 40. výročia vstupu značky do súťaže F1.

Novinka bude limitovaná na zatiaľ neznámy počet kusov, no ak sa vám táto „black edition“ so žltými detailami páči, mali by ste už začať vyberať kapitál z banky. Kúpiť by sa mala dať už niekedy v tejto polovici roka. Clio R.S. 18 vychádza z verzie 220 EDC Trophy, ktorá ponúkne výkon 220 koní s krútiacim momentom 280 Nm. Ten na prednú nápravu prenáša dvojspojková sedemstupňová prevodovka EDC. Fajnšmekri tiež ocenia Trophy podvozok a výfukový systém od majstra Akrapoviča.

Okrem vylepšeného bodykitu a exkluzívnej farebnej kombinácie na vás čaká zopár ďalších zmien (či skôr nových detailov) aj v interiéri. Mimo toho nehľadajte na tomto Cliu R.S. nič „zvláštne“. Jazdecky totiž niet už veľmi čo šperkovať. Teraz už len ostáva počkať na cenovku a vyštartovať po R.S. 18 k najbližšiemu dílerovi.

Mohlo by sa vám páčiť