RDM Garáž – od hobby k profi štúdiu

Nie každý máme vzťah k detailnej starostlivosti o naše autá. Ak mám hovoriť za seba, svoje auto si maximálne tak umyjem na wapke a dočistím a povysávam doma, no aj to robím ako amatér a potom sa hnevám za každé spôsobené „slniečko“ na laku. Našťastie však ešte stále existuje množstvo garáží, autoumýváriek a štúdií, ktoré sa viac či menej postarajú o stav vášho vozidla.

Niektoré vám auto iba umyjú, iné vám ho zasa dokážu aj trošku preleštiť, a potom sú tu, nazvime ich detailingové štúdiá, ktoré si vaše auto vezmú do parády a aj jeho zašlej sláve prinavrátia stav, ktorý je hádam ešte lepší, ako keď auto vyšlo priamo z fabriky. Jedným z mála takýchto štúdií v Bratislave je aj RDM Garáž našich kamarátov Riša, Draha a Maťa (odtiaľ teda RDM), na ktorého otvorení sme sa v decembri minulého roka zúčastnili.

Od otvorenia prešiel už nejaký ten týždeň a chalani každým dňom dokazujú, že aj napriek skeptickým rečiam a výpočtom sa hobby dá premeniť na profesiu, ktorá prináša radosť. Dôkazom je nielen bohatá galéria na webe, ale aj pomerne častá a atraktívna prezentácia na Facebooku a Instagrame, kde už prekročili hranicu 5 tisíc sledovateľov. A aj vďaka tomu autá stále pribúdajú.

Nie je to však len o internetovej „sláve“. „Nápad stvoriť naše detailngové štúdio vznikol z čistej radosti k autám. Je to jednoducho naše hobby, ktoré spojilo troch kamarátov. Pod každú prácu sa tak podpisujeme svojimi skutočnými menami a tvárami,“ vysvetlili chalani ešte počas príhovoru na otváračke. „Sme partia mladých ľudí, ktorí sa profesionálne roky venujú svojmu koníčku, a teraz chcú zúžitkovať svoje schopnosti v oblasti profesionálnej starostlivosti o auto. Našim cieľom nie je iba ponúkať služby, ale tiež poradiť a stretávať sa, vytvoriť okolo seba komunitu ľudí, ktorí majú rovnaký záujem.

A hoci sa zdá, že Rišo, Draho a Maťo v garáži vítajú iba samé exkluzívne autá, nemusíte sa báť priniesť tam akýkoľvek automobil. Od umývania, až po prípravu na zimu či voskovanie si tam odbili už aj také autá ako Mazda 6 z roku 2005, firemný Volkswagen Passat či rodinný päťkový bavorský kombík. Zatiaľ čo sa chalani starajú o vaše auto, vy si môžete v pohodlí prečítať nejaký časopis, zahrať Playstation alebo sa len tak dívať, ako vaše auto dostáva druhý život.

Cenník pritom nezruinuje ani bežného smrteľníka a odráža kvalitu ponúkanej služby. Nie každé auto potrebuje keramiku, a preto v RDM Garáži ponúkajú rôzne služby pre estetické skrášlenie vášho auta. Viac informácií o službách, ale aj cenách si môžete pozrieť na stránke www.rdmgaraz.sk. A nezabudnite chalanov podporiť na Instagrame a/alebo Facebooku. Vidíme sa v RDM-ke.

Mohlo by sa vám páčiť