Porsche 911 Carrera T – Menej je niekedy (za) viac

Chlapci v Stuttgarte opäť pojedli vtipnú kašu a rozhodli sa, že si tak trochu vystrelia zo zberateľov. Po úspešnom 911 R, ktoré Porsche stvorilo, aby robilo majteľom radosť z jazdenia, no namiesto toho stojí v garážach nadšencov, sa rozhodli prísť s 911 GT3 Touring. A potom sa rozhodli pre ďalší škrt cez úsmev majiteľom manuálov. Predstavili relatívne dostupnú Carreru T (Touring), ktorá je hotovým jazdeckým snom. Nemá totiž zadné sedadlá a ani infotainment.

Vďaka týmto demontážam dokázali ušetriť až 20 kilogramov, ktoré vám však v prípade chýbajúceho komfortu bezplatne domontujú naspäť. Pohotovostná hmotnosť bez týchto sránd klesla na príjemných 1 425 kilogramov, ktorá v spojení s trojlitrovým plochým šesťvalcom s dvomi turbami vyčarí nejeden úsmev na tvári.

Tristosedemdesiat koní, štyristopäťdesiat newtonmetrov, manuálna prevodovka (s možnosťou voľby PDK-čka), aktívne pruženie PASM a možnosť priplatiť si za natáčanie zadnej nápravy – to sú argumenty, prečo by ste mali začať vyťahovať z bankomatu približne 107 tisíc eur. Objednávky sú totiž už spustené a prvé touringové carrery uvidíme v depách na okruhu parkovať už na budúce leto.

Mohlo by sa vám páčiť