Nový Superb bude plug-in hybrid, Citigo plne elektrické

Škoda dnes v Bratislave predstavila nový Superb a modernizované Citigo, dve novinky, ktoré začínajú elektro kapitolu automobilky. Superb (Superb iV) získa plug-in hybrid, Citigo (CITIGOe iV) bude po novom plne elektrický derivát malého mestského auta.

Hlavnou novinkou okrem prepracovaného vzhľadu bude v prípade Superbu hybridný motor, ktorý kombinuje klasickú 1,4-ku TSI s výkonom 115 kW (156 k) a elektromotor s výkonom 85 kW. Maximálne tak toto duo vyprodukuje výkon 160 kW (218 k) s krútiacim momentom 400 Nm. Batéria Superbu má kapacitu 13 kWh a umožňuje Superbu prejsť na elektrinu 55 km. Dojazd tohto plug-in hybridného modelu je úctyhodných 850 km. Okrem toho novinka ponúkne klasické benzínové a naftové motorizácie s výkonom od 110 kW (150 k) do 200 kW (272 k).

Superb narástol o pár milimetrov do dĺžky (8 mm v prípade liftbacku, 6 mm v prípade kombi), kufor ponúkne 625 l, resp. 660 l (kombi) priestoru a Škoda do výbavy pridala aj nové technológie, vrátane novinky Trailer Assist – teda asistenta parkovania s prívesom, zlepšeného sledovania mŕtveho uhlu, prediktívneho tempomatu, ktorý využíva dopravné informácie či automatického núdzového zastavenia v prípade, že vodič nereaguje na akustické a vizuálne upozornenia.

Nový Superb iV pôjde do výroby ešte počas tohto roka a k prvým zákazníkom sa dostane začiatkom budúceho roka.

Nové Citigo (CITIGOe iV) bude zasa prvým elektromobilom z dielne Škoda a prichádza dobiť srdcia fanúšikov ekologickej jazdy 36,8 kWh batériou s dojazdom 265 km podľa WLTP normy. Výkon autíčka je 61 kW, krútiaci moment 210 Nm a maximálna rýchlosť je obmedzená na 130 kmh. Cena by mala byť priaznivá, zatiaľ ju však Škoda nezverejnila. Časom by mali pribudnúť aj ďalšie elektromobily s logom Škoda, ktoré budú derivátmi konceptu od Volkswagenu, na ktorého predstavenie sa stále čaká.

Mohlo by sa vám páčiť