Nový Renault Clio – konečne hodnotnejší interiér

Keďže v redakcii vlastníme súčasné Clio RS Trophy, k malinkému hatchbacku máme (teda minimálne jeden z nás) extra vzťah. Francúzsky sympaťák sa totiž kompletne odhalil a Renault nám naservíroval zopár informácií, ktoré nás čakajú v piatej generácii.

V prvom rade je to dizajn exteriéru, ktorý je jemne šmrncnutý s väčším súrodencom – Meganom. Renault zároveň s vizážou piateho Clia predstavil nový R.S. Line, ktorý nahradí súčasný GT Line. Máme tak aspoň akú-takú predstavu, ako by potenciálne RS-ko mohlo v budúcnosti vyzerať.

Veľkou zmenou prešiel samotný interiér, ktorý z fotiek pôsobí hodnotnejšie. Ako majiteľ štvrtej generácie vidím zlepšenie nielen v infotainmente a jeho ovládaní, ale pochvalu si zaslúžia dizajnéri aj za športovo tvarované sedačky a zapracovanie automatickej klimatizácie zo súčasnej generácie Dacie Duster. Nie, nemyslím to sarkasticky, tá klíma sa jednoducho fakt dobre ovláda a vyzerá podstatne prémiovejšie. Čo je však nemenej podstatné, je to, že konečne sa všetky dôležité ovládače premiestnili na volant, takže sa kvôli spusteniu tempomatu nebudete musieť obzerať po stredovom tuneli.

Paradoxom tiež je, že je nové Clio menšie o 14 mm, pričom ponúkne o celých 26 litrov priestoru v kufri viac (celkovo 391 l). Auto je tiež posadené nižšie, údajne až o 30 mm, to sa však bude týkať zrejme len R.S. Line verzie. O motoroch, dostupnosti či cenách zatiaľ neprezradili Francúzi nič, budeme si musieť zrejme počkať na najbližší autosalón.

Mohlo by sa vám páčiť