Nový Megane R.S. na Slovensku už od 27 090 eur

Nekorunovaný kráľ triedy – Megane R.S. konečne spoznal slovenské ceny. Hoci prvé predpovede neveštili nič dobré, keďže západné trhy ponúkajú túto rýchlu prednokolku za podstatne vyššie sumy, slovenský import prekvapil. Cenu totiž nastavil na 27 090 eur, za ktorú dostanete „najobyčajnejší“ 280-koňový Megane R.S. s manuálom.

Len pre porovnanie, konkurencia ponúka slabší i30N (250 k) za 27 490 eur (avšak s lepšou výbavou v základe) a výkonnejší i30N Performance (275 k) za 29 990 eur. Kráľ Nürburgringu si pýta za v základe 35 190 eur, vybavenejšia verzia Civicu Type-R GT vás vyjde na 37 890 eur. No a čo nemecká legenda, ktorá triedu hot hatchov založila? GTI-čko začína na 30 190 eur. Už chápete, prečo predstavenie cenovky R.S. vyvolalo toľko senzácií?

Áno, je jasné, že keď Megane vyskladáte, bude ťažšie ho porovnávať s i30N či Civicom Type-R. Nebudeme však zatiaľ polemizovať nad cenami, pretože nové RS-ko sme si ešte nemali možnosť vyskúšať. Akonáhle ochutnáme, čo pre nás Francúzi nachystali, radi sa podelíme s vami o názor a urobíme priame porovnanie, z ktorého vyvodíme zrozumiteľnejšie závery. Zatiaľ sa budeme tešiť na už veľmi skoré zoznámenie.

Inak, ak by ste si chceli medzičasom preštudovať cenník, nájdete ho tu.

Mohlo by sa vám páčiť