Nové ZOE na Slovensku od 31 900 eur

Renault tento týždeň uviedol tretiu generáciu svojho najobľúbenejšieho elektromobilu. ZOE prichádza s rovnakou cenovkou ako predchádzajúca generácia, no s vyššou výbavou a väčším dojazdom.

Novinka najazdí podľa WLTP normy až 395 kilometrov, čo postačí na mestské i medzimestské dochádzanie. Čo prekvapí je možnosť dobíjania až do 22 kW priamo v sérii, pričom ako opcia je ponúkaných až do 50 kW (+ 1000 eur).

Tretia generácia auta zaujme FullLED svetlami vpredu a vzadu, dokonca aj s populárnymi dynamickými smerovkami. Ako správny elektromobil dbá aj na ekológiu (Greta approves), a to najmä v interiéri, kde prináša novú špeciálnu tkaninu, ktorej materiál je 100% recyklovaný. Celý proces spracovania a výroby pritom údajne znižuje emisie CO2 o viac než 60 %. Nové ZOE obsahuje až 22,5 kg recyklovaných syntetických materiálov.

Stodesaťkoňové ZOE vo výbave Life začína na 31 900 eur (Zen za 33 500 eur), výkonnejší 135-koňový variant môžete mať od 34 500 eur vo výbave Zen alebo 35 500 eur vo výbave Intens. Odrátať treba ešte štátnu dotáciu vo výške 8 tisíc eur, vďaka čomu sa nové ZOE dostáva cenou na úroveň klasických, no rozmernejších hatchbackov s bežným spaľovacím motorom. Kompletný cenník je možné nájsť tu.

Mohlo by sa vám páčiť