Nissan Leaf Nismo – je toto budúcnosť divízie?

To, že budúcnosť je v elektromobilite, sa nám snažia automobilky povedať všemožnými spôsobmi. A toto je jednou z nich. Ak ste si totiž ešte stále nenašli cestu k tomu svojmu elektromobilu, Nissan pripravil ďalší koncept, ktorý možno okúzli vašu pretekársku dušu a presvedčí toho neveriaceho Tomáša vo vašom vnútri.

Motoršportová divízia Nismo sa rozhodla pohrať sa s jedným z najpredávanejších elektrických áut na trhu. Druhá generácia modelu Leaf vďaka tomu dostala vizuálnu úpravu charakteristickú pre autá upravované spoločnosťou Nissan Motorsport. Čierna kapota spolu so strechou, červené línie, zadný difúzor či športové sedačky a sploštený športový volant majú navodiť dojem, že tento elektromobil bude brázdiť cesty ešte rýchlejšie, než zvyšok konkurencie.

Škoda, že Nissan nezverejnil úpravy týkajúce sa riadenia či zvýšenia výkonu. Druhá generácia Leafu má totiž v civile slušných 110 kW a krútiaci moment 320 Nm dostupný prakticky okamžite v celom spektre otáčok. Plus, Nissan hovorí o dojazde okolo 378 kilometrov na jedno nabitie. Nismo by tak mohlo predstaviť nový typ batérií s vyšším dojazdom, a, samozrejme, o niečo vyšší výkon a krútiaci moment. Záhadou je tiež cena, za ktorú by sa mal tento upravený Leaf predávať – ak vôbec pôjde do výroby. Otázka je, či by ste si takéto Nismo vedeli predstaviť doma v garáži…

Mohlo by sa vám páčiť