Nissan 370Z 50th Anniversary Edition – Hodina dejepisu

Pamätáte si ešte na športiačik Nissan 370Z? Dlhšiu dobu je okolo neho relatívne ticho, ale verte-neverte, ešte sa predáva, takže stále máte šancu si ho zohnať pekne voňavučký a v záruke. To mi vlastne pripomenulo, že musíme osloviť import, aby nám ho požičal na nejaký zaujímavý roadtrip.

Primárne som si na neho ale spomenul preto, lebo pre severoamerický trh vznikla pamiatková edícia s hrozným červeno-bielym prevedením (alternatívne s výrazne krajším strieborno-čiernym). Aby som uviedol situáciu na pravú mieru, dané farby reprezentujú odkaz na prastaré Z-ko, vtedy označované ako Datsun 240Z (1969), konkrétne na jeho závodnú verziu vo farbách tímu Brock Racing Enterprises. Takže je to jasné ako facka, kto fičí na dejepise, tie farby privíta s potleskom.

Tieto kontroverzné dizajnové manévre neobišli ani interiér, kde sa aplikovali výročné logá, prešitia a červené prvky kade-tade. Paradoxne, v tomto priestore mi to nevadí, trochu extravagancie športovému duchu neublíži.

Na druhej strane, privítal by som nejaké doplnky na pohonnom ústrojenstve, napríklad ultradrsný zvuk z výfukov, z ktorého by eurokomisári omdlievali. Ale nič také sa nedeje, „Vé šestka“ o objeme 3,7 l má svojich štandardných 332 amerických koníkov. Málo to nie je, ale viete, ako hovorí klasik, koní nie je nikdy dosť.

Takže, čo som to vlastne ešte chcel? Aha, zavolať importérovi, zavolať fotografovi a rezervovať si ubytovanie vo Wallackhaus-e.

Mohlo by sa vám páčiť