Najmužnejším autom roka sa stáva…

Sklameme vás, ale najmužnejšie auto roka sa nevyhlasuje. Každý chlap predsa považuje to svoje za najmužnejšie auto na svete, tú dokonalú voľbu, ktorú nič neprekoná. Ak by sa aj takáto šovinistická súťaž nebodaj konala, určite by vyhralo nejaké Enzo, Hellcat alebo F-150.

Naopak, na svete sa však konajú rôzne iné súťaže o najlepšie auto. Spomeňme napríklad anketu o najviac gay auto, ktoré tento rok vyhral (prekvapivo nie MX5-ka) Fiat 124 Spider. Teda, ono to vlastne je MX5-ka, takže už v hlave počujem, ako (majitelia Miaty) kaderníci nešťastne odfukujú.

Teraz však nepoteším ďalších šoférov. Ruku hore zdvihnú všetci hrdí majitelia Fordu Fiesta a jej derivátov (Fiesta ST). Áno, ste to vy. Vaše auto totiž vyhralo anketu Svetové ženské auto roka – jedinú anketu na svete, v ktorej výlučne hlasujú iba ženy. Fiesta sa skrátka stala najlepšou ženskou kúpou. Gratulujeme. Na víťazovi sa zhodlo 25 porotkýň z 20 krajín, pričom ostatným deviatim finalistom (medzi ktorými bol Aston Martin DB11 či Range Rover Velar!) ani nedali šancu. Fiesta je proste babské auto a basta! Teraz je to dokonca aj oficiálne potvrdené.

Ak by vaše ego touto správou nejak výrazne utrpelo, máme pre vás riešenie. Ostatným prajeme šťastné kilometre vo svojom aute, ktoré získalo najviac bodov za bezpečnosť, pomer kvality a ceny, úložné priestory, optimalizáciu pre deti, ekologickú stopu a príťažlivosť.

PS: Autor článku jazdí na modifikovanom Fiate (Abarth) 500 (víťaz gay auto roka 2008 a 2010) a v minulosti vlastnil ďalšieho kandidáta na gay auto roka (Alfa Romeo MiTo).

Mohlo by sa vám páčiť