Morning Kaffee by Automotea #1

Udalostí, na ktorých sa motoristická verejnosť schádza, vzniká na Slovensku každým rokom ako húb po daždi. Iba na niektorých z nich však môžete stretnúť dobrú spoločnosť a autá, ktoré dokopy tvoria väčší počet konských síl, ako je ich vek dohromady. Jednou z takýchto akcií je aj novovzniknutá Morning Kaffee by Automotea, ktorú predstavil náš kamarát Vlado Omasta, stojaci za predchádzajúcimi akciami Cars & Coffee.

Práve Cars & Coffee však narážalo na kameň svojou filozofiou, ktorá chcela spájať ľudí, no pravidlá nedovolili zúčastniť sa menej exlkuzívnym autám. A práve preto svetlo sveta uzrelo Morning Kaffee, ktoré si kladie za cieľ spájať dobrých ľudí s peknými autami bez nejakých pravidiel či obmedzení. Skrátka, ktokoľvek priateľský je vítaný aby prišiel, zoznámil sa a zajazdil si menší okruh po slovenských cestách.

Premiérový diel trošku pokazilo bláznivé aprílové počasie, no ani to neodradilo viac než dvadsiatku áut, ktorí prišli, aby spoločne strávili nedeľu. Samozrejme, na akcii sme nesmeli chýbať ani my, hoci sme kvôli už inému programu absolvovali iba polovicu.

Po príjemnom občerstvení na čerpacej stanici GAS v Púchove, kde sme sa všetci stretli, sa kolóna pobrala smerom cez Homôlku (na vrchu sme sa my odpojili), Nitrianske Rudno, Bojnice až do Prievidze, kde event končil spoločným obedom.

Organizátor už potvrdil, že tento koncept by sa mal opakovať zhruba na mesačnej báze, pričom trasa by mala byť vždy iná, aby bol event zaujímavý. Držíme palce a nabudúce sa už, veríme, zúčastníme plného programu!

Za fotky ďakujeme Martinovi Cypriánovi. Pre viac info sledujte Automotea.

Mohlo by sa vám páčiť