Mini, ktoré by sme všetci chceli

Milujem okrúhle výročia. Automobilky pri nich totiž vždy troška popustia uzdu fantázii a pripravia výročné oslavné edície, ktoré prichádzajú v netradičných prevedniach. Jedným z nich je aj Mini, ktoré oslavuje svoje 60-te narodeniny limitovanou edíciou od spoločnosti David Brown Automotive. Tá vznikla pod menom Mini Remastered Oselli Edition.

Malinké a skutočné Mini (nie ako terajší Countryman) dostalo neštandardnú výbavičku, ktorá z neho robí absolútnu motokáru. Pôvodný motor nahradili novým, s objemom 1 420 kubických centimetrov s výkonom presahujúcim 100 koní. Prepracované bolo sanie, výfuková sústava a prevodovka, ktorá ponúka 5 stupňov s prenosom sily na predné kolesá. Nezabudlo sa ani na poriadny podvozok či závodné brzdy ukryté za 13-palcovými retro kolesami, aby tento mrňús mohol ukázať svoju silu napríklad na Goodwood Revival.

Problémom je iba jedna jediná vec. Napriek tomu, že ide o staré klasické Mini so zopár zaujímavými úpravami, cenou sa vyrovná aktuálnym superšportom. Jedno zo 60 vyrobených vozidiel vás totiž vyjde na 108 tisíc britských libier. A tým sa toto Mini stáva iba autom, ktoré by sme síce všetci chceli, ale nikdy si ho nekúpime…

Mohlo by sa vám páčiť