Mikro Rally Radosti priniesla radosť chorým deťom

Minulý týždeň v piatok sa konal prvý diel z nepravidelnej minisérie Mikro Rally Radosti, koncept, s ktorým prišli chalani z Rally Radosti, aby mohli aj pomedzi veľké Rally Radosti pomáhať. Impulz nápadu zorganizovať Mikro Rally Radosti dodal Maťo Mušinský, človek, ktorý pravidelne organizuje tábory pre deti s onkologickým ochorením v Hoteli Remata pri Handlovej.

Iba mesiac príprav stačil na to, aby sa zorganizovalo vyše dvadsať účastníkov, ktorí spoločne s policajným sprievodom vytvorili kolónu dlhú stovky metrov so spoločným cieľom – priniesť deťom radosť. Jedinou podmienkou na vstup do kolóny bolo vlastniť športové vozidlo a prispieť akokoľvek hodnotným darčekom, ktorí poteší nič netušiace deti v tábore.

V piatok ráno sa tak na čerpacej stanici Slovnaft na Zelenči stretla hromada áut, ktorá už sama o sebe vyvolala pozitívny rozruch. Začalo sa s premiestňovaním všetkých hračiek, oblečenia, športových potrieb a elektroniky do kufrov policajných Touaregov. Za asistencie polície kolóna vyrazila a výklusovým tempom sa presunula do Handlovej, až k Hotelu Remata, kde už čakali prekvapené deti.

Organizátori Mikro Rally Radosti spolu s účastníkmi deťom rozdali väčšinu hračiek, pár z nich nechali Maťovi Mušinskému, aby ich spravodlivo rozdelil, prípadne ich využil ako motiváciu do súťaží počas ďalej trvajúceho tábora. Po miestami veľmi emočnom rozdávaní majitelia najzaujímavejších tátošov deti povozili na športiakoch v okolí Handlovej. Decká si tak vďaka ochotným účastníkom Mikro Rally Radosti mohli vyskúšať také autá, ako napr. Mercedes-Benz AMG GT-R či AMG-GT63 4door, Chevrolet Corvette, BMW X4M Competition, Nissan GT-R, Nissan Skyline R34, Abarth 595 Competizione, BMW M4 či Audi RS6 a mnohé ďalšie.

Viac fotografií a informácií o akcii nájdete na Facebooku alebo Instagrame Rally Radosti.

V mene organizátorov Rally Radosti (pozn.: keďže autor článku je ako člen RevRats, tak aj OZ Rally Radosti) by som ešte na záver rád poďakoval našim kamarátom a partnerom, bez ktorých by akcia nebola taká úžasná, ako bola. Menovite teda Polícia SR, Auto-Impex, s.r.o., BMW Slovensko, The Streets a Spandex.

Za foto ďakujeme: Filip Izrael

Mohlo by sa vám páčiť