Mercedes-Benz CLS – je ešte vôbec pekné?

Začnime klasickou ospravedlňovačkou – dizajn je vecou vkusu jednotlivca a preto ťažko povedať, či je vec škaredá alebo pekná. Svojim spôsobom sa môže páčiť alebo nepáčiť každému. Ale čo v prípade, ak sa k rovnakému názoru prikláňa veľká množina hodnotiacich? Dá sa potom hovoriť už o všeobecnej škaredosti?

Presne takto nejako dopadol nový Mercedes-Benz CLS, ktorý bol nedávno predstavený, a ktorý nesie prvky nového dizajnového jazyku Mercedes Sensual Purity 3.0. Jasné, po celom svete sa aj nové CLS-ko bude predávať ako teplé rožky, veď koniec koncov, dokázal nám to oveľa škaredší model GLE Coupé. Ale… Ale… Nejako sme tomu novému dizajnovému smeru neprišli na chuť ani z ďalších fotografií a s dostatočným časovým odstupom. Bezpochyby najkrajšou bola prvá generácia a každou ďalšou charakter tohto auta stráca svojho ducha.

Odbočme však od samotného vzhľadu automobilu. Vo vnútri novinky vás čaká najmodernejšia výbava dobre známa z vlajkovej lode. Tou menej okatou zmenou sú kompletne prepracované motory – benzínové a naftové šesťvalce, ktoré vo vrcholových verziách dosiahnu 340 k a 700 Nm (400d), resp. 367 k a 500 Nm v prípade benzínovej verzie s označením „450“. Tá ponúkne vďaka technológii EQ-Boost krátkodobo diaľničný egoboost v podobe ďalších 250 Nm a 22 k. Slušné, musíme uznať. Nič však nie je zadarmo. Tento motor je elektrifikovaný a má (pozór!) filter pevných častíc!

Ach, kam len kráča táto (nielen dizajnová) doba Mercedesu…

Mohlo by sa vám páčiť