Mercedes-AMG GT 4Door – Mayweather vs. McGregor

Už celú večnosť sa hovorilo na verejnosti o príchode štvordverového kupé, ktoré bude zdieľať mnoho so svojim úspešným športovým súrodencom AMG GT. A práve Ženeva sa stala rodiskom tohto toľko omieľaného modelu. Dámy a páni, privítajte na svete štvordverové Mercedes-AMG GT, ktoré sa rozhodlo vyzvať Panameru na súboj podobne, ako to urobil Mayweather s McGregorom. Veľký duel budete môcť sledovať po celom svete. Podarí sa Mercedesu ohroziť stabilnú pozíciu Porsche?

Ľudovo zvaný „Fordor“ bude chcieť zahrať na prémiové city, ale čo-to si požičiava aj zo sveta športiakov. Maximálka je 315 km/h a snažiť sa ju dosiahnuť budete môcť s paletou motorov V6 a V8 v rozpätí od 320 kW (435 k) až do 470 kW (639 k).

Vrcholom ponuky bude V8 biturbo, ktoré zo seba vytlačí 639 k a 900 Nm v rozmedzí od 2 500 do 4 500 otáčok. Z nuly na sto vystrelí za 3,2 sekundy a pýšiť sa bude štítkom AMG GT 63 S. Slabšia V8-čka ponúkne 585 koní a 800 Nm, zrýchlenie na stovku za 3,4 sekundy a maximálku 310 km/h. Hľadajte ju pod menom AMG GT 63 4MATIC+. Trojlitrový šesťvalec sa skrýva pod názvom AMG GT 53 4MATIC+, ponúkne 435 koní a krátkodobý boost o ďalších 16 kW (22 k) a 250 Nm vďaka elektrike. Na stovku sa V6-ka dostane za štyri-a-pol sekundy a ručička digitálneho tachometra sa zastaví na 285 km/h.

Samozrejmosťou je prítomnosť novej 9-stupňovej automatickej prevodovky (AMG SPEEDSHIFT MCT) s mokrou spojkou, ktorá je uspôsobená požiadavkám mohutnej štvorlitrovej V8-čky. Šesťvalec dostane 9-stupňovú prevodovku AMG SPEEDSHIFT TCT. Pri verziách 4MATIC+ rátajte s inteligentným pohonom na všetky štyri kolesá. Viac nás však zaujal voliteľný tzv. „Aerodynamics package“, ktorý pridáva extra prítlak pre všetkých závoduchtivých Mercedesákov.

Ozaj, ak by niekoho pri tomto Gran Turisme zaujímal kufor, tak ten ponúkne 395 litrov a ďalších extra šesťdesiat v rámci tajných kufrových zásob. Cena zatiaľ nie je známa, avšak novinku bude možné kúpiť už počas leta tohto roka. Tak čo to bude, Panamera alebo 4-Door AMG GT?

Mohlo by sa vám páčiť