Mechatronik M-Coupé – klasika s prekvapením

Klasický Mercedes W111 je sám o sebe krásnym veteránom vyrábaným medzi rokmi 1959 až 1971. Coupé prišlo v roku 1961 a obyčajne ste pod kapotou mohli nájsť 2,2-litrový šesťvalec so 120 konskými silami. Coupé tiež dostalo 2,5-liter (150 k), 2,8-liter (160 k) a vrchol ponuky tvoril 3,5-liter s 200 koňmi. A potom prišiel Mechatronik…

Nadčasový dizajn ostal zachovaný (s drobnými zmenami), no hlavnou zmenou prešlo samotné srdce auta – motor. Nemci pod kapotu dodali 5,5-litrový atmosférický osemvalec, posledný svojho druhu od AMG, ktorý výkon dvíha na rovných 400 koní. Samozrejme, uspôsobili tomu pohon, brzdový systém, pridali ABS, ASR a zákazník si na želanie môže dovybaviť svoju klasiku ďalšími komfortnými prvkami.

Bol to obrovský štýl vidieť to auto na 7-prúdovej ceste v centre Dubaja. Úžasný pohľad. V prvom momente si myslíte, že pozeráte na klasiku, pritom vo vnútri sa skrýva posledný atmosférický osemvalec od AMG a nový, prepracovaný interiér,“ vysvetlil mi Dano, keď mi o aute a fotení hovoril. „Cena je okolo 300 tisíc eur, podľa stavu pôvodného auta pre prerábkou. Celkovo ich údajne urobili len zopár, takže je to riadna exkluzivita.

Pre viac informácií zo zákulisia fotenia či z ďalších fotení nezabudnite kliknúť na Danov profil a sledovať jeho fantastickú prácu.

Mohlo by sa vám páčiť