Malý dinosaurus pre veľkú Bratislavu

Pár dní sme polovedome ignorovali tlačovú správu o novom SUV od Volkswagenu. Stačila však jedna malá služobná cesta po Bratislave športovým autom, aby sme začali rozmýšľať nad vhodnejším bojovníkom s cestným tankodrómom hlavného mesta. Našli sme ho v e-mailovej schránke redakcie. Volkswagen nám podal pomocnú ruku. Jeho „funky“ model T-Roc sa zdá byť svojou kompaktnosťou akurátne vhodný na dané cestné reálie.

Veľkostne sa nachádza pod modelom Tiguan, čo je príjemné z pohľadu parkovania. Jemne zvýšený podvozok s vhodne zvoleným profilom pneumatiky bude ten správny recept, ktorý sme hľadali. Exteriér je príjemným mixom striedmej línie, ktorou je automobilka známa, a mladíckou výstrednosťou. Nápaditý dizajn je bezpečnostným prvkom, ostatní účastníci cestnej premávky vás neprehliadnu.

Rodinné nákupy zhltne dostatočne dimenzovaný kufor s objemom 445 l. O kabínu strach netreba mať, je to VW, všetko bude na správnom mieste a kvalitne spracované. Ešte ostáva vyriešiť dilemu, či je do mesta vhodnejší benzínový alebo naftový motor. Ale nás poznáte, my hlasujeme za benzín….

Mohlo by sa vám páčiť