Kráľovná na ceste

Pozerám sa na fotografie novo predstaveného Bentley Continental GT a napadá mi jediné. V mysli si pohmkávam pozmenený text pesničky od slovenskej kapely Gladiator a Mikov hlas mi v hlave spieva: „Keď sa… koncept podarí, to je úplne iné auto.“

Bentley totiž nedávno ukázalo nádherný koncept, ako by malo nové GT-čko vyzerať. No a čuduj sa svete, dizajnéri sa ho držali zubami-nechtami, vďaka čomu tu máme jedno fakt prenádherné coupé. Doslova kráľovnú na cestách.

Bentley nezabudlo na dobré zvyky a keď raz chce byť pánom na ceste, musí dodržiavať všetky magické čísla. V talóne má nejaké štvorky, šestku, ale aj dvanástku. Tie štvorky označujú pohon všetkých štyroch kolies a miesto pre štyroch pasažierov. Šestka reprezentuje objem obrovského benzínového… No hádajte čo asi signalizuje tá dvanástka? Predsa pravý nefalšovaný (preplňovaný) dvanásťvalec! Poznať ho môžete z Audi A8, no v Bentley má výkon 635 koní, 900 Nm a na stovku rozhýbe toto kupátko za 3,7 sekundy.

Veľkou srandou je možnosť vypínania polovice valcov kvôli úspore paliva. Tá sa údajne dokáže ustáliť na niečo okolo dvanástich litroch. Dopomôže tomu aj o 80 kilogramov ľahšia karoséria či 8-stupňový automat. No, dosť bolo slov, kochajte sa radšej priloženými fotografiami.

Mohlo by sa vám páčiť