Kráľ všetkých konceptov

Keď dizajnérovi necháte voľnú ruku, obyčajne vznikne nezameniteľný kúsok, ktorý vyzerá tak trochu realisticky a tak trochu futuristicky. Auto, o ktorom všetci snívame a dúfame, aby sa raz v tej podobe dostalo do výroby. A potom je tu podujatie, akým je napríklad Concours d’Élégance, ktoré z papiera či digitálnej podoby tieto koncepty premieňa na realitu. A zopár šťastlivcov z automobiliek si tieto koncepty aj v skutočnosti môže vyskúšať. Jedným z nich je nový Mercedes-Maybach 6 Cabriolet.

Dvojmiestny koráb pripravil Mercedes (Maybach) ako víziu svojho futuristického elektrického kabrioletu. Dizajnová inšpirácia zrejme prichádza z tiahlych retro športiakov štyridsiatych rokov, jácht a lietadiel. Vlastne, tento nekorunovaný kráľ konceptov tak trochu pripomína mix vyššie menovanej trojice.

Nemci pod extra dlhé šasi uložili štyri elektromotory, ktoré poháňajú všetky štyri kolesá a spolu vytvorili maximálny výkon 550 kW (750 k). Ak by ste sa raz s týmto najtichším Maybachom chceli previesť, batérie vám vydržia približne 500 km. Otázka je, či so všetkými tými čačkami v interiéri, ktoré si istotne vypýtajú svoju časť spotreby.

Mohlo by sa vám páčiť