Keby Tesla existovala v štyridsiatych rokoch…

… Vyzeralo by to asi takto nejako. Tesla je fenomén, ktorý rozvíril mútne vody elektromobilov natoľko, že tradiční výrobcovia skúšajú vymýšľať také projekty, ktoré by sa obyčajne nikdy nezrodili. Napríklad tento prototyp, ktorý je ako vystrihnutý zo štyridsiatych rokov minulého storočia, avšak pod kapotou ukrýva elektromotor.

Infiniti, dcérska značka Nissanu, ktorá vďaka svojmu pomerne mladému veku nezanechala žiadnu výraznú škvrnu na historickej mape automobilizmu, sa trochu zasnívala. Výsledkom tohto sna je Prototype 9, funkčný retro automobil s elektromotorom z pripravovaného Nissanu Leaf. Japonci skrátka našli pár zbytočných chechtákov a ukázali nám, ako by vyzerala ich vlajková loď, keby konkurenčný boj medzi elektromobilmi vyvolala Tesla už počas druhej svetovej vojny.

Na cesty sa však tento rádoby „barn find“ nikdy nedostane, slúžiť bude iba na výstavné účely, čo je tak trochu aj škoda. Na okruhu by sa totiž jeho „palivo“ vyčerpalo za približne 20 minút. Dovtedy by vám však 148 konských síl a konštantných 320 Nm pri hmotnosti 890 kg vyčarilo solídny úsmev na tvári.

Mohlo by sa vám páčiť