Jarný roadtrip s Cars & Coffee Slovakia – Deň tretí

Deň tretí, alebo pre mňa aj deň hlavný. Práve kvôli nedeľnému programu som sa rozhodol vycestovať a absolvovať tento roadtrip so slovenskou časťou Cars & Coffee. Po dvoch dlhých a jazdeckých dňoch v Rakúsku a Taliansku nás čakala čerešnička na torte – Cars & Coffee Brescia 2018.

TIP: Jarný roadtrip s Cars & Coffee Slovakia – Deň prvý

Očakávania boli z mojej strany veľké, nakoľko event prebiehal už od soboty (privátna časť) a Taliani zásobovali internetových zvedavcov fotkami a videami. Náš deň však započal presunom z mestečka Riva del Garda smerom do Brescie. Úchvatná pobrežná cesta pri jazere bola takým zážitkom, že keby sme sa do cieľa nedostali, asi by som ani nebol smutný. Lago di Garda a jeho okolité cestičky som zatiaľ nemal možnosť skúsiť, ale dnes už viem, že to nie je posledný krát, čo som tu. Nabudúce si však asi radšej vezmem nejaký kabriolet. Otvorená strecha, úžasné výhľady na rozľahlé jazero a do skaly vytesané tunely sú niečo, na čo sa nezabúda.

TIP: Jarný tri s Cars & Coffee Slovakia – Deň druhý

Takmer 70 kilometrová spása sa však relatívne rýchlo skončila a my sme dorazili do Brescie. Rýchly (i keď nebol to zrovna najrýchlejší) obed bol dobrým posilnením pred tým, čo nás čakalo na predmestí tohto sympatického mestečka. Slovenskej výprave Cars & Coffee sa podarilo vybaviť nám vstup na túto (tento rok neobvykle privátnu) udalosť, za čo im patrí veľká vďaka. Väčšina car spotterov (hej to sú tí, ktorí tam stoja celý deň, aby si mohli natočiť nejaké tie vú-tu-tu-tuuuu z výfukov) tak kvôli tomuto nariadeniu ostala vonku a my sme si mohli nerušene pozrieť neskutočnú prehliadku vzácnych kúskov.

Po prvých krokoch som sa cítil ako Kevin v Duncanovom hračkárstve v New Yorku. Išlo ma rozštvrtiť, pretože som nevedel kam sa mám pozerať skôr. Moje srdce si však získala talianska časť, ktorá sa hrdila takými kúskami, ako napríklad Lamborghini Miura, Lamborghini Diablo SV, Ferrari F40, Ferrari Dino, Ferrari LaFerrari, Bugatti EB110 SS či napríklad Pagani Huyara. Šialené čo sa tu dalo vidieť. Nové Lamborghini Aventador SV či Ferrari 812 Superfast, ktoré obyčajne pútajú obrovskú pozornosť, tu ostali viac-menej nepovšimnuté a nedocenené.

Najväčším pútačom pozornosti bolo bezpochyby futuristické Apollo a vedľa neho stojaci… Shmee150. Dospelí boli vo vytržení z auta, car spotteri z ich britskej modly v typickej pásikavej košeli. Ľudia majú zvláštne hodnoty a priority. Teraz fakt neviem, kto bol väčšou celebritou, či auto alebo Shmee.

Ani nemecká či „ostatné časti“ sa však nenechali zahanbiť. Nechýbali Lotusy, Koenigsegg, nové Porsche 911 GT2 RS či famózne McLareny, z ktorých najviac zaujala nová 720s v skutočne netradičnej farbe.

Po tom, čo sme zaplavili internet fotkami sme si dali krátku kávu (predsalen ide o Cars & Coffee) a rozhodli sa vrátiť späť na hotel a zakončiť tento deň diskusiou a dojmami z toho, čo sme všetko mali možnosť vidieť. Budúci rok sa snáď vidíme v Brescii opäť!

Mohlo by sa vám páčiť