Jarný RevRats #TrackDay – čierny víkend plný zábavy

Jarný dvojdňový špeciál #TrackDay bol termínom, na ktorý sme sa mnohí tešili. Ohlásili sme ho už začiatkom februára s tým, že koncom marca budeme jazdiť hlava-nehlava za akéhokoľvek počasia celý víkend. Prvý deň (v sobotu) s kamošmi, ako otváračku sezóny, a druhý deň (v nedeľu), zasa s novými tvárami, s vami, našimi čitateľmi a fanúšikmi.

Už pri ohlásení sme mali takmer oba dni beznádejne vypredané a zaplnené skutočne zaujímavými autami. Takmer šesťdesiat áut rôznych tried, karosárskych prevedení, pohonov a cenových kategórií sa ukázalo v plnej paráde na známej dunajskostredskej motokárovej dráhe, aby sa po krátkej zime konečne prevetrali a zlepšili svoje jazdné schopnosti.

Nie sme žiaden tuning zraz, kde si chlapci v bavorákoch so zadným náhonom merajú sily s ľahkými hothachmi a nie sme ani žiadne gestapo, ktoré zakazuje skúšať rôzne jazdné štýly. Drifty, čistá stopa či pokusy o najrýchlejšie časy, bolo nám to jedno, ako ste jazdili, hlavnou voľou zorganizovať tento event bolo zabaviť sa, stretnúť sa a podporiť rozvoj bezpečného motoršportu na polo-profesionálnej trati.

Nebudeme sa tu ale tľapkať po pleci a hovoriť, akí sme perfektní, bezchybní a neomylní, a ako sme to perfektne spravili. Počasie nám síce vyšlo na jednotku a mnohé veci sme z minulých evento vychytali, ale ani nás neobišli nešťastné situácie. V sobotu sa to našťastie nieslo len v duchu „orania“ okolia trate, no nedeľa nás vystrašila podstatne viac. Nešťastný incident skončil našťastie len majetkovou ujmou, i keď nebolo nám všetko jedno a doteraz sa necítime veľmi komfortne, keď na túto situáciu spomíname. Aj takéto situácie však, žiaľ, patria k motoršportu a treba sa na ne lepšie pripraviť. Z víkendu si berieme ďalšie veľké ponaučenie (pozitívne i negatívne) a ak sa podarí s mestom dohodnúť ďalšie termíny prenájmu, radi udalosť na našej obľúbenej trati zopakujeme.

Mimo toho si myslíme, že bol víkend fantastický. Zažili sme perfektnú rodinnú atmosféru s ľuďmi, ktorých máme radi. Tých, ktorí sa prišli ukázať prvý raz sme zasa radi spoznali a porozprávali sa. Na trati sme si pomerali sily, vybúrili sa v rámci priateľských výziev a veríme, že aj pre vás – účastníkov, to bola dobrá šou, na ktorej ste a mimo iného veľa naučili o vás a vašom aute.

Dúfame, že sa nám podarí pokrčovať v tomto seriáli a pripraviť pre vás počas leta a jesene ďalšie diely #TrackDay, v rámci ktorého sa spoločne pripravíme na veľké okruhy, ktorých máme naokolo viac než dosť. Až tam totiž začína skutočná sranda, motoršportové zápolenie a tam dokážete zo svojho auta dostať maximum. Tak ak ste sa v Dunajskej Strede klasifikovali, poďte s nami niekedy na voľné jazdy pomerať čas alebo sily. Radi vás uvidíme na jednom z našich obľúbených okruhov. Jazde zdar!

PS: Kompletnú galériu fotografií z eventu nájdete tu.

Mohlo by sa vám páčiť