Jaguar postaví ďalších 25 unikátnych D-Type

Fanúšikovia série The Grand Tour už o tom určite počuli a dokonca mali možnosť v nedávno odvysielanej epizóde vidieť legendárny Jaguar D-Type v akcii. Pre tých, ktorí sa bezbožne túlajú mimo internetu a túto správu ešte nezachytili – Jaguar sa po 62 rokoch rozhodol vyrobiť posledných 25 kusov zo 100 kusovej limitky modelu D-Type.

Auto známe svojou históriou v automobilových pretekoch päťdesiatych rokoch minulého storočia bezpochyby strhne hystériu medzi zberateľmi. Legenda s krivkami žraloka sa totiž vyrobí podľa plánov pôvodného kúsku z rokov 1954, resp. 1956. Dvadsaťpäť šťastlivcov si bude môcť dokonca vybrať medzi tzv. Shortnose (krátky nos) alebo Longnose (dlhý nos) verziami. Jaguar pri výrobe dokonca siahne pravdepodobne po klasickom 3,4-litrovom alebo 3,8-litrovom (v prípade verzie Longnose) hladkom šesťvalci XK s výkonom 245 koní.

Po tejto špecialitke sa určite len tak zapráši. Suma, za ktorú sa bude predávať, sa nahlas nehovorí, ale aj na základe informácií z The Grand Tour sa môžeme baviť o približne milióne eur. Nečudovali by sme sa, ak by už dnes boli všetky kúsky rozchytané.

Mohlo by sa vám páčiť