Infiniti Q60 Project Black S – Papamobil s raketometom

Prepáčte mi hriešne prirovnanie z titulky, dúfam, že vedenie cirkvi nečíta náš magazín, ale presne toto prirovnanie mi napadlo, keď som si poukladal vedľa seba fotky civilnej Q60-ky a konceptu Project Black S. Kupé Q60 je typickým predstaviteľom vozidiel, ktoré všeobecne označujeme ako GT (Gran Turismo). Infiniti má svoj dizajnový jazyk, ktorý niekoho urazí, niekoho poteší. Na ilustráciu si predstavte papamobil, aj ten je svojím spôsobom zaujímavý, ale z pohľadu auta to nie je nič špeciálne. Ale keď mu pridáte raketomet, to diametrálne mení situáciu vo vojnovej zóne. Podobne, keď obyčajná Q60 dostane kabát s názvom Project Black S, zásadným spôsobom to mení pohľad na toto kupé.

Zrazu je to seriózna športová zbraň, ktorá vznikla v rámci kolaborácie s tímom Renault Sport Formula One. A ten vzhľad! V matnej šedej so žltými strmeňmi bŕzd, ale hlavne agresívnou zadnou časťou, ktorej dominuje veľké krídlo, difúzor a dvojica koncoviek výfuku, je to zrazu objekt túžby športovo ladených vodičov. Stále sa bavíme o značke Infiniti!

Podľa zdrojov z prostredia automobilky má byť 500 koní produkovaných trojlitrom V6 biturbo, obohateným o hybridnú technológiu. Z prostredia F1 pochádza systém ERS (Energy Recovery System), ktorý rekuperuje energiu z brzdného systému i z výfukových plynov. Tento systém je prvýkrát použitý v produkčnom voze – teda bude, ak uzrie tento model svetlo sveta.

Na presné detaily si musíme počkať, jasný je iba výrobca obutia, táto výsada padla na firmu Pirelli. Ak však bude finálna verzia vyzerať totožne, ako je na fotografiách, tak o odbyt starosť nemám. V tomto prípade by tento model bol relevantnou alternatívou k zaužívaným strojom zo stajne BMW a Mercedes.

Mohlo by sa vám páčiť