GSi vracia úder

V časoch, keď u nás padala železná opona a začali sa nám otvárať oči, všetci mladí chlapci v republike zatúžili vlastniť Opel Kadett GSi a popreháňať lokálne Škodovky. Títo mladíci, prirodzene, už vyrástli, ale ak im daná túžba ostala, Opel im ponúka možnosť tento sen zrealizovať. Modelové označenie rýchlych Oplov OPC je mŕtve, na scénu sa vracia GSi a prvým modelom bude Insignia.

Predchádzajúca top verzia disponovala preplňovaným silákom 2.8 V6 (325 koní), asi si vravíte, že v tomto bode chýba happyend, keďže GSi bude poháňať štvorvalcový dvojlitrový turbo motor (260 koní). Nie je to málo, ale v ústach mnohých ostala práve trpká chuť. Podľa automobilky z Rüsselheimu ostať nemusí. Nový model je o 160 kilogramov ľahší a technicky vyspelejší. Pohon 4×4 je prepracovaný s cieľom potláčať nenávidenú nedotáčavosť, na zadnej náprave sa dokonca nachádzajú dve spojky, ktoré operujú s každým kolesom zvlášť podľa aktuálnych jazdných podmienok.

Opel smelo vyhlásil, že nový model je rýchlejší v Zelenom pekle, toto tvrdenie zatiaľ nepodložil konkrétnym časom. Na druhej strane, budúci majitelia budú mať pravdepodobne iné ciele, takže nie je nutné príliš ulietať na marketingových vyhláseniach.

Kým všetky reálne jazdné vlastnosti predstaveného vozu sú ešte vo virtuálnej rovine, jedna vec je istá. Insignia GSi vyzerá naozaj dobre. Dynamickej zadnej časti s dvomi koncovkami výfukov sekunduje podarená akčná predná maska a výzor fešandy podporujú 20-palcové disky. Pokiaľ sme si Insigniu OPC nevedeli predstaviť v inej ako v modrej farbe, tak pre GSi sa javí ako ideálna červená. Snáď budúci majitelia nájdu v sebe dostatok odvahy na ňu…

Mohlo by sa vám páčiť