Ford Mustang Bullitt – filmová klasika opäť ožíva

Všetci máme radi filmy s automobilovou tematikou. Každému snáď utkveli v pamäti Rivali, 60 sekúnd s ikonickou Eleanor či Bullittov prípad v hlavnej úlohe so Steveom McQueenom. Práve posledné dva spomínané počiny priniesli na filmové plátno modifikovaný Mustang, ktorý si diváci ihneď zamilovali. Replík legendárnej Eleanor je ako šafránu a tzv. „Bullittov“ už tiež nenájdete veľa. Ford sa to však rozhodol zmeniť a vytvoril moderného Bullitta z aktuálneho (faceliftovaného) Mustangu. A my sa takýmto špeciálnom projektom len tešíme.

Špeciálnu edíciu dokonca predstavila v krátkom videu Molly, ktorá patrí do rodiny McQueenovcov, takže Ford vyšperkoval marketing pri predstavení tejto ikony skutočne na jednotku. Nanešťastie je nový Mustang Bullitt limitovanou edíciou, ktorú zrejme na našich cestách nikdy neuvidíme, keďže je určená výhradne pre americký trh.

Bullitt dvadsiatehoprvého storočia prináša aj značné vylepšenia, medzi ktoré patrí 5-litrový osemvalec s výkonom 475 koní a krútiacim momentom 570 Nm. Súčasťou výbavy je tiež výfukový systém s aktívnym ventilom a čiernymi koncovkami výfuku NitroPlate. Vo výbave je ďalej nový systém otvoreného nasávania vzduchu a nasávacie potrubie z modelu Shelby GT350 s 87 mm škrtiacou klapkou a kalibráciou riadiaceho modulu pohonnej jednotky pre optimálny výkon.

Špeciálna edícia musí byť jedinečná už na prvý pohľad, preto sú na výber iba dva farebné varianty laku – Shadow Black a pre film typickú zelenú Dark Highland Green. Pikoškou na záver je fakt, keďže ceny tejto limitky sme sa nedočkali, že Ford dokázal vypátrať a priniesť na spoločné fotenie a predstavenie novinky pôvodný Mustang Bullitt 1968, ktorý sa predal po natáčaní filmu do rúk súkromného zberateľa.

Mohlo by sa vám páčiť