FIA WTCR/FIM EWC – Máj, športu čas

Na našom skromnom Slovensku sme vďační za každú športovú udalosť celosvetového významu. Z tohto pohľadu je pre nás aktuálny máj plodným mesiacom. Kým hokejový ošiaľ zasiahol celý národ, preteky cestných automobilov a motocyklov zaujmú o trochu užšiu skupinu. Ale to nemení nič na tom, že pod hlavičkou WTCR (Svetový pohár cestovných automobilov) sa ukrýva veľké podujatie, ktoré vysiela v priamom prenose známa stanica EUROSPORT. O jeho popularite vypovedá aj počet odberateľov na populárnej sociálnej sieti Facebook, ktorý presahuje milión.

Aby toho nebolo málo, predĺžený víkend, ktorý v tomto prípade začínal už vo štvrtok 9.5.2019 a končil v nedeľu 12.5.2019, ponúkal zaujímavý zážitok aj pre milovníkov jednej stopy. Konkrétne išlo o podujatie FIM EWC – Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. To je taká zmena formátu oproti minulému roku, kedy sa popri cestných automobiloch predstavili aj silné ťahače.

Osobne ma v prípade WTCR mrzí neúčasť nášho Maťa Homolu, ktorý sa presťahoval do európskej odnože TCR Europe (má už za sebou aj víťazstvo na susednom okruhu – maďarskom Hungaroringu), ale stále to bola poriadna nálož napätia a zábavy.

Jediný atribút, ktorý robil organizátorom vrásky na čele, bolo miestami daždivé počasie, ktoré otestovalo trpezlivosť pretekárov, ale i divákov. Ale dosť bolo omáčky, pekne si vychutnajte atmosféru prezeraním priložených fotografií.


Mohlo by sa vám páčiť