FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross – Poďme sa trochu zablatiť

Spočiatku to vyzeralo tak, že rallycrossové majstrovstvá zóny strednej Európy obídu náš magazín veľkým oblúkom. Nebol v tom redakčný nezáujem o toto veľmi dynamické motoristické odvetvie, ale pracovný kalendár hlásil – všetky termíny obsadené. Škoda, pretože minuloročný šampionát mal slušnú úroveň a diváci si prišli na svoje.

Všetko sa ale zmenilo, keď mi náhle v nedeľu (25. marca 2018) vypadol event, rýchlo som skontroloval na webe časový rozvrh, ktorý hovoril, že finálové jazdy sa konajú 14:30. Síce v rámci dvojdňového podujatia je to iba kvapka v mori, ale tak bude tam rachot, buchot, smrad benzínu, takže by som tam nemal chýbať.

Po narýchlo vybavenej akreditačke som sa išiel zložiť do priestoru, ktorý bol honosne nazvaný VIP MEDIA CENTER, keď som zrazu uvidel, že všetci novinári sa zdvihli a utekali k hlavným dverám. Chápem, keď sa borci z RevRats niekde zjavia, tak konkurencia uteká. Potom, čo som sa vrátil do reality, mi zasvietila kontrolka zdravej intuície. Vybehol som za nimi a doslova som sledoval, kam idú. Nakoniec sa rozmiestnili po zónach pri trati, ktoré boli rezervované pre novinárov. Zrazu to bolo smutno jasné, finálové jazdy sa posunuli o hodinu dopredu, pritom na webe svieti doteraz pôvodný časový údaj 14:30.

Ehm, nepripadá mi to úplne férové, čo mi potvrdil jeden telefonát od kamaráta z Nitry, ktorý prišiel so svojou tehotnou manželkou z Nitry, ale jediné čo videl bola posledná jazda posledného auta, ku ktorej sa ešte vrátim.

Vlastne sa k nej vrátim hneď teraz. Niečo strašné sa stalo s účasťou. V poslednej jazde finálnej skupiny si to krúžil jazdec z Rakúska sám na upravenom Forde Focus. Musím uznať, že tomu nakladal a snažil sa, ale aj tak, kde bola sakra konkurencia?!? V predchádzajúcej skupine zase šantili až dve autá, jedno si spravilo náskok pol kola a bolo vymaľované. Paradoxne, čím nižšie sa išlo so skupinami, tým boli preteky zaujímavejšie, konkurencia bola početnejšia.

Nechcem vyznieť úplne negatívne, ja si vážim, že máme okruh, že máme na ňom eventy, ale niečo tomu ešte chýba. Chodievame veľa do Čiech a Maďarska, dokonca chystáme jedno veľké prekvapenie vo forme priamej účasti na renomovaných pretekoch, ale o tom bližšie, až keď príde vhodný čas. Teda chcem tým naznačiť, že sa pohybujeme v danej oblasti a vieme objektívne porovnávať. Ale viete čo? Tentoraz nič neporovnám. Bol som, trochu pomrzol, nejaké zážitky tam sú. Aj dobré, aj zlé.

Mohlo by sa vám páčiť