Dve dobré správy

Nemôžeme povedať, že vozidlá BMW sú nejakým spôsobom neatraktívne. Ale majú svoj zaužívaný dizajnový jazyk, a tak nejak sa na seba podobajú. Toto platí pre bežné modely. Pokiaľ príde na športové kreácie, v tejto oblasti sa vie BMW slušne uvoľniť. BMW i8 je toho jasným dôkazom. Ale tá technologická prezentácia na kolesách sa nám zdá byť trochu vzdialená našej predstave auta na bežné zábavné používanie. My máme radšej niečo klasickej koncepcie. Ideálne roadster bez strechy, motor vpredu a zadný náhon. BMW naše túžby vypočulo a pripravilo nám nádherný BMW Z4 Concept.

Dobre, asi to nebolo presne takto, ale veľmi rýchlo sa s týmto modelom vieme stotožniť. Tento koncept vlastne v sebe obsahuje dve dobré správy. Jednou je on sám a druhou, že vzniká na rovnakej platforme ako nová Toyota Supra, čo je ďalšia legenda, ktorej sa určite povenujeme hlbšie v inom článku.

Musíme sa však na chvíľku vrátiť k dizajnu, lebo to, čo vidíme na fotkách, je niečo veľkolepé. Keby to postavil Jaguar, povieme si, ďalšia krásna mačka po modeli F-Type Convertible. Ale stop, to je BMW. Wau. Pri tomto počine nám dochádzajú popisné slovíčka, tak si len pekne prezrite fotky.

Motorizačne to vyzerá veľmi sľubne, k dispozícií by mali byť preplňovaný dvojliter a trojliter, rozpätie výkonov bude približne 190-350 koní. Jazdné vlastnosti zhodnotiť zatiaľ nevieme, podľa vyjadrenia automobilky filozofiu modelu smerujú k funkčnej jednoduchosti. Že by sme tu mali trochu dospelejšiu verziu Mazdu MX-5?

Zatiaľ nám neostáva nič iné, iba sedieť v kúte a čakať. To čakanie si však spestríme s príjemnou fantáziou, ako asi bude vyzerať verzia Z4 M, ak bude vôbec?

Mohlo by sa vám páčiť