Deň Dé

Byť nevestou je pomerne náročná záležitosť a vydaté dámy mi určite dajú za pravdu, ak poviem, že doladenie Dňa Dé do posledného detailu stojí ohromne veľa námahy. Napríklad taký výber šiat je životne dôležitý krok, pretože práve tie majú ešte viac vyzdvihnúť krásu nevesty. Ale ešte predtým, ako sa ukáže všetkým hosťom, musí sa k nim nejako dopraviť. Dámy, ktoré už odmala snívajú o koči s ledva dvomi koňmi spomínať nebudeme, pretože my obľubujeme omnoho vyšší počet koní a najradšej pod kapotou. Ale kto vlastne radí nevestám, ktorý „tátoš“ je ten pravý na ich veľký deň? Je to ženích alebo sledujú momentálny trend a influencermi nabitý instagram?

Nevesta, o ktorej je tento príbeh, sa neriadila ani influencermi, ani ženíchom, táto žena vsadila na vysoký komfort, spoľahlivosť a eleganciu. A práve Škoda Superb Combi ponúka toto všetko a ešte oveľa viac. O osobitý dizajn, ktorý dopĺňa absolútny komfort, sa postarala výbava Laurin & Klement. A teraz určite spozorneli aj vyššie spomínané „kočovné“ dámy. Tento tátoš vás bude doslova hýčkať, a to nielen pohodlnými sedadlami, adaptívnym podvozkom alebo ohromujúcim batožinovým priestorom, ale aj mnohými ďalšími prvkami tejto luxusnej výbavy. O technickej stránke sa už však na rôznych portáloch všeličo popísalo.

Deň D, samozrejme, začína skrášľovacími procedúrami a ani teraz tomu nebolo inak. Pri pomerne svižných presunoch sme s nevestou ocenili režim Komfort, vďaka ktorému z nás slovenské cesty nevytriasli bohaté raňajky, ktoré sme si pred odchodom dopriali. Asi si hovoríte, nevesta a stihla sa pokojne naraňajkovať, aký to luxus. Veru, náš 190-koníkový dvojliter vie byť aj pekne svižný, v meste či na diaľnici, nič mu nerobí problémy. Zároveň sa táto športová jazda nevylučuje s pohodlím a šetrnou jazdou. Účes hotový, mejkap tiež, už iba vyzdvihnúť kvety a ďalších dvoch pasažierov. S osobným šoférom by nás už bolo akosi veľa, keďže kytica zaujímala predné sedadlo spolujazdca a ja s nevestou zadné. Nechceli sme sa podeliť ani o kúsok nášho pohodlia a priestoru, preto sme tú nafúknutú dvojku uložili, a to doslovne, do kufra. Nebojte sa, zmestili sa a dokonale dotvorili dizajn svadobnej limošky.

Keď sme dorazili na miesto posledných úprav, z nádrže chýbalo minimálne a mne sa tak dobre sedelo, že som prosila šoféra o pár kilometrov navyše. Samozrejme, nedočkavosť nevesty bola silnejšia a museli sme vystúpiť. Asi po hodine bola nevesta „ready to go“ a keďže sa obrad začínal o nejakých 30 minút, bol čas ísť. Napadlo mi však pri objemnosti svadobných šiat, že to bude o čosi komplikovanejšie s nastupovaním. Nuž, mýlila som sa. Svadobný tátoš nás opäť podržal a samotné nastupovanie zahŕňalo iba pridržanie svadobného závoja. Vo vnútri mala dostatok miesta nevesta, jej šaty a, samozrejme ja, ako asistentka. Tak či onak, tlak nám už obom začal stúpať, predsa len chvíľa, kedy povie svoje „áno“, sa blížila. V kabíne začínalo byť horúco, ale len obrazne, pretože dokonalá klimatizácia sa postarala o to, aby mejkap nevesty vydržal bez narušenia.

Keď sme dorazili na miesto kde sa konala svadba, dav blízkych ešte nedočkavo vyčkával pred budovou, pretože sme prišli skôr. Našťastie sa neporušila dávna povera, aby ženích nevidel nevestu vo svadobných šatách pred obradom, nakoľko sme mali zadné okná stmavené. Nevesta ostala skrytá pred všetkými zvedavcami a nepokazili sme moment prekvapenia. Po chvíľke sa začal obrad, na ktorý sme sa celý deň tak chystali a tešili.

Svadobný tátoš však zohral svoju úlohu aj neskôr, keď bolo potrebné niekoho odviezť domov skôr ako bujará zábava skončila. Nejeden svadobný hosť podriemkaval po ceste domov alebo si odfukujúc s plným bruchom užíval pohodlia, ktoré toto auto ponúkalo. Pár priaznivcov dokonca zaujal natoľko, že podrobne vyspovedali šoféra ohľadom skúseností s ním. Tak milé dámy chystajúce sa na vydaj alebo aj tie, ktoré o ňom zatiaľ len snívajú, dúfam, že vás skúsenosť tejto nevesty a mojej kamarátky obohatila a možno aj uľahčila výber svadobného tátoša.

Mohlo by sa vám páčiť