Civilný klon Fabie R5 dostane najsilnejší motor

Dobre, dobre… V titulku tak trochu zavádzame. Žiaden civilný klon závodnej Fabie R5 sa nekoná. To „len“ Škoda oslavuje svoju najlepšiu sezónu v 116-ročnej histórii svojej motoršportovej divízie uvedením limitky, ktorá dostane zatiaľ najsilnejší motor, aký Fabia aktuálnej generácie mala.

V Mladej Boleslavi chytili klasickú Monte Carlo verziu, trochu ju prestriekali do tímových farieb, nahodili 17-palcové disky Savio (vyberte si tie zelené!) a osadili 1,4-litrovým turbom s výkonom 125 k. Žiadne kvaltovanie v štýle poriadneho motoršportu sa ale nekoná, na pohodlné prehadzovanie prevodov je tu 7-stupňový automat DSG.

Novinka vyšprintuje na stovku za letargickejších 8,8 sekundy, no maximálka sa zastaví až na 203 km/h. Agresívnejších jazdcov poteší tuhší podvozok, nižšia svetlá výška a šušká sa aj o upravenom výfuku. Tak na ten sme špeciálne zvedaví. Limitovaná oslavná edícia sa začne predávať už vo februári a z fabriky zíde iba 1 300 kusov, takže ak chcete najrýchlejšiu trojkovú Fabču, je čas rozbiť prasiatko.

Mohlo by sa vám páčiť