Čerešnička na torte v závere sezóny

Celé sa to zrodilo pri našej pravidelno-nepravidelnej redakčnej porade. Uprostred pracovného týždňa sme sa zišli, riešili kto čo napíše a kto z nás sa kam chystá. Usúdili sme, že vzhľadom na predpoveď počasia, by to chcelo zorganizovať klasickú nedeľnú štrúdlu na Pezinskej Babe. Bilo sa nám to však s akciou Racing Wheels Day na Slovakia ringu, ktorá bola plánovaná na sobotu. Toľko „chlapských chvíľ“ asi nedostaneme. A v tom to prišlo ako blesk z jasného neba – prečo tieto dve akcie neskombinovať?

Tento nápad sa nám už pri vyslovení veľmi pozdával, preto sa Laco ujal vedenia a vytvoril vlastný event. Klasickú štrúdľu sme tak tentoraz obohatili o okruh, teda skôr návštevu ringu s možnosťou využiť dve kolá v obmedzenej rýchlosti, ktorú si organizátor pre návštevníkov pripravil.

Toto milé motoristické podujatie odštartovalo o deviatej ráno na známom pezinskom priesmyku, kde už od skorých ranných hodín obsadili všetky dostupné parkovacie plochy pri ceste nedočkaví hubári. Neveštilo to nič dobré, avšak aj napriek pokročilej hodine a sťaženým jazdným možnostiam sa na Babu vyštveralo viac než 30 áut!

Jazdiť sa síce dalo, ale nájsť si prázdnu chvíľku, to bolo hotové umenie. Aj preto sme stretnutie na Babe poňali ako klasický predvolebný meeting. Medzi zaparkované autá sme priniesli čerstvé pagáče, ktoré sme navyše vďaka rozhorúčaveným motorom mohli skladovať dlhodobo teplé, a snažili sa venovať diskusiám s majiteľmi automobilov. Aj vďaka tomu bolo stretko pod záštitou potkanov príjemné a stanovené dve hodinky ušli strašne rýchlo.

O jedenástej sme sa pobrali na Slovakia Ring, kde práve prebiehala už vyššie spomenutá akcia Racing Wheels Day. Už samotný paddock ukázal riadne skvosty, ktoré to neskôr – po spanilej jazde – naplno odštartovali v meraných pretekoch s pevným štartom. Atmosféra podujatia bola skutočne príjemná. Chvíľami sme sledovali voľné jazdy z tribúny, neskôr sme sa presunuli do reštaurácie, kde sme pri obede rozoberali – ako inak – opäť tie naše autá.

Neustály hukot áut na trati, podpichy kamarátov a možnosť prikúpiť si poobedné jazdy niektorých z nás vyhecovala natoľko, že sme pri pomaly zapadajúcom slnku s takmer letnými teplotami neplánovane vyjazdili posledné kvapky benzínu na trati. Slovakia Ring je výborný okruh a ideálny v prípade, ak máte aj nejaké tie extra kone pod kapotou. No a hoci ja osobne som bol so svojim drobcom jeden z najpomalších, radosť z jazdy mi to vôbec nepokazilo. Nabudúce to isto teda vyskúšajte aj vy!

Napumpovaný energiou z jazdenia som si ešte raz obzrel parkovisko paddocku, kde sa cez víkend ustajnili také kúsky, ako napríklad Mercedes-Benz AMG GT-S, Alfa Romeo 4C s podarenou ŠPZ-kou či jej obdarenejší súrodenec Giulia QV, Dodge Viper, niekoľko kusov Chevroletu Corvette, M-kové bavoráky, závodné Lotusy, 911-ky a množstvo ďalších. Svojho favorita si tam vybral azda každý.

Verím, že pre viacerých z vás to bolo výborne ukončenie sezóny. My v redakcii si onedlho pôjdeme ešte zmerať sily na maďarský Panonia Ring, z ktorého dojmy si určite budete môcť prečítať neskôr. V mene redakcie RevRats tiež veríme, že ste s nami strávili príjemné chvíle, a že sa počas budúceho roka vidíme na Racing Wheels Day opäť.

Na záver ešte dopĺňame zvyšok fotogalérie:

Mohlo by sa vám páčiť