Cars & Coffee Slovakia – To najlepšie, čo doma máme

Opäť raz som sa inšpiroval známym reklamným sloganom. Čo mám ale robiť, keď dokonale vystihuje atmosféru podujatia Cars & Coffee Slovakia?

Druhý ročník sa opäť niesol vo vysokej kvalite, a to nielen z hľadiska organizácie, ale aj účasti. Prvý ročník, ktorý sa odohrával na zámku vo Vígľaši, ukázal, že takýto event má budúcnosť. Ľudia prišli, doniesli svoje zaujímavé tátoše a vychutnali si spolu skvelé popoludnie. Na druhý ročník som sa preto začal tešiť ihneď, ako bol predstavený. Vedel som, že chalani tvrdo makajú a pomyselnú latku kvality plánujú dvihnúť ešte viac.

Druhý ročník sa konal v známom Park Hotel Tartuf+, ktorý ľudia skôr poznajú pod ľudovým názvom „kaštieľ v Beladiciach“. Áno, presne tam, kde sa vydávala každá slovenská celebritka. Svadobne troška prefláknuté miesto však dokonale sadlo pre účely Cars & Coffee, ktoré využilo okolité trávnaté plochy na ukážku toho najlepšieho, čo doma máme.

Celé podujatie začalo už tradične na poludnie v nedeľu, 3. júna. Účasť prisľúbili mnohí majitelia zaujímavých áut, no prekvapením bol príchod susednej maďarskej posádky Cars & Coffee HU či chalanov z českého RoadTrip Gang. Aj vďaka tomu sa v Beladiciach zišli také skvosty, ktoré len tak nevidieť na cestách.

A hoci bolo ťažké odtrhnúť oči od jednotlivých áut, za najväčšieho headlinera eventu považujeme Aston Martin Vanquish Zagato z limitovanej edície, ktorá počíta 99 kusov. A čo hodnota auta? Údajne okolo milión eur.

Tradičná uzavretá časť trvala približne 3 hodiny, počas ktorých si všetci užili výborný obed, chutné drinky a v pokoji sa porozprávali o svojich štvorkolesových miláčikoch. Veď nakoniec, to je hlavnou myšlienkou eventu – aby sa majitelia športiakov a zaujímavých áut zišli a vymenili si skúsenosti.

Symbolickým ukončením oficiálnej časti bolo vyhlásenie najzaujímavejšieho auta zrazu, ktoré si tento rok odnieslo Lamborghini Huracán Performante. Tesne to ukradlo atraktívnemu Zagatu, no po naštartovaní a pri odchode Huracánu bolo jasné, prečo táto šedá kráska z Talianska vyhrala.

Okolo 15:30 organizátori otvorili brány, aby sa aj záujemcovia, ktorí si nezaplatili účastnícky poplatok, mohli pozrieť autá, ktoré ešte zotrvali v areáli. Tie najzaujímavejšie však Cars & Coffee opustili tesne predtým, takže nabudúce ak nechcete zmeškať (budem sa opakovať) to najlepšie, čo doma máme, nezabudnite sa včas registrovať. Vidíme sa zasa nabudúce!

Mohlo by sa vám páčiť