Bentley EXP 100 GT – Budúcnosť podľa Bentley

Bentley začiatkom júla predstavilo svetu pri príležitosti ich stého výročia svoju víziu. Víziu tak vzdialenú, že si dovolila posadiť ju konkrétne do roku 2035. V tomto roku by sme sa mali dočkať áut, akým je napríklad tento koncept menom EXP 100 GT.

Britský výrobca luxusných automobilov demonštruje týmto kúskom svoj názor na to, že o pätnásť rokov budeme, rovnako ako dnes, jazdiť na elektrický pohon. Tiché hypermoderné kupé si však dovolilo zafantazírovať trochu viac – z nuly na sto má akcelerovať za dva-a-pol sekundy, ponúkne dojazd až 700 km na jedno nabitie, neznámy výkon s krútiacim momentom 1 500 Nm a maximálku okolo 300 km/h. Okrem toho by koncept EXP 100 GT mal byť plne autonómnym vozidlo s vlastnou umelou inteligenciou, ktorá však umožňuje šoférovi kedykoľvek zasiahnuť do riadenia a plne ho prebrať.

Dvojmiestny Grand Tourer bol osobne pozrieť aj náš kamarát Daniel Minárik, ktorý mal tú príležitosť zdokumentovať uvedenie tohto konceptu a my vám preto prinášame set autorských fotografií priamo z miesta činu. Pokochajte sa tak reálnymi zábermi na auto budúcnosti, ktoré ostane sci-fi pre mnohých z nás zrejme aj v roku 2035.

P.S.: Pre viac skvelých auto-moto fotiek sleduj Dana na Instagrame!

Mohlo by sa vám páčiť